Rozhovory

Topoľčianska a nitrianska scéna boli vždy prepojené. Nový album je vyzretejší, zhodujú sa pankeri Beautiful Bastards

Beautiful Bastards vydali po piatich rokoch od svojho debutu Gentlemen on Hunt nový album S krvou bastarda. Niečo viac nám o ňom povedali spevák Harwy, basgitarista Boris a gitarista Mayo. 

Na hudobnej scéne sa pohybujete už nejaký ten čas. Ako ste vlastne vznikli? 

Boro: Ja som sa pridal do Bastardov niekedy v roku 2014, po tom, čo sa presťahovali do Topoľčian. Harwy s Feďom (ZK) sa vtedy dohodli na spolupráci a oslovili ma. Mali už jasnú predstavu, tak sme si „tľapli“. Takú zostavu som nemohol odmietnuť.

Harwy: Ako spomína Boris, vznik Bastardov by som datoval v roku 2017, predtým sme fungovali pod názvom Beautiful Beasts, ale bol to skôr projekt ako plnohodnotná kapela. Momentálna zostava je ustálená, myslím, že sme si sadli a funguje medzi nami kapelná chémia, takže je všetko tak, ako má byť.

V kapele ste sa stretli ľudia, ktorí majú už čosi za sebou alebo hrajú aj iných kapelách z Topoľčian. Začiatok Konca, True Reason… hudobná scéna z Topoľčian je celkom silná. Čím to podľa vás je? 

Boro: Silné kusy sú tu, tak je to, raz darmo… Ja som hral v čase začiatkov Beautiful Bastards v True Reason a TPS Crew, ale keďže som odjakživa chcel hrať punk a viac sa na base vyblázniť, začal som hrať aj s Bastardmi. Momentálne hráme spolu s naším gitaristom Mayom aj v Začiatku Konca, takže sa tu tak trochu točíme a pomáhame držať tú našu scénu nad vodou. Topoľčany mali vždy silné zastúpenie v HC/Punkovej scéne, bolo tu a aj je veľa dobrých osobností a kapiel, ktoré môžeme zaradiť do TOHC (Topoľčianský Hard Core, pozn. red.).

Topoľčany

Harwy: Ja som bol skôr súčasťou nitrianskej scény (moje pôsobenie v DPH), aj keď by som to možno netriedil, keďže nitrianská a topoľčianska scéna boli vždy silno prepojené.

Čo sa týka súčasnosti, áno, je silná, ale podhubie je podľa môjho názoru skôr hardcorové, ako pankové.

Mayo: Podľa mňa to je len tým, že sme mali odjakživa spoločné skúšobne. A keď sa hľadal muzikant do kapely, tak stačilo zaklopať na vedľajšie dvere.

Nahrali ste dva albumy. V čom sú odlišné?

Boro: Podľa mňa je druhý album S krvou Bastarda hudobne vyzretejší, predsa len, za tých päť rokov sme sa viac zohrali a vytvorili náročnejšie skladby. Čo sa týka gitary, tak sa prejavil Mayov rocknrollový rukopis. Ale mám rád aj skladby z Gentlemen on Hunt ako Tvoja Cesta, Family, Starý bar, ktoré stále hrávame na koncertoch.

Harwy:  Ostatný album je hudobne vyzretejší. A má krajší cover.

Mayo: Mne sa to ťažšie hodnotí, lebo v kapele nepôsobím od zrodu, ale prišiel som až po prvom albume Gentlemen. Pre mňa je to niečo nové. Pri nahravaní som mal len predstavu, aby sme zase dvihli laťku o level vyššie. A myslím, že sa to aj podarilo. Samozrejme odlišnosti tam budú, pretože po prvom albume prišiel do kapely bubnovať Rasťo a pribudol som ja na miesto Miška V.

 Plány do budúcna?

Boro: Chceme hrať koncerty, ďalej tvoriť a dokončiť rozrobené skladby na ďalší album.

Harwy: Presne tak, máme rozrobené nejaké nové veci, takže možno v horizonte najbližších rokov snáď tretí album, alebo nejaké single a samozrejme hrať  koncerty, keďže po lockdownových pauzách sme lační po živých vystúpeniach.

Mayo: Chalani to už za mňa povedali. Ciele máme všetci štyria rovnaké.

text: Palo Závoský
foto: Indy Photo (titulná), archív Beautiful Bastards (v článku)

Prečítajte si

Comments are closed.