UGNovinky

Nová košická metalcore kapela Breaking the Tarot debutuje singlom Victim

Breaking the Tarot je síce novým pojmom na Slovenskej metalovej scéne, nejedná sa však o žiadnych neskúsených zelenáčov. To chcú dokázať aj svojím úplne prvým singlom Victim. Vznik kapely sa datuje k máju 2021 a je poskladaná z muzikantov so skúsenosťami v kapelách Meredith, FictiveMarry, WithinSilence, Dementor a GodDefamer. 

Kapelu založil René Blahušiak, s ktorým sme nedávno publikovali rozhovor, v ktorom sme sa venovali aj tento novej formácii. „Chcel som konečne robiť muziku ktorá ma baví a zároveň sa obklopiť ambicióznymi hudobníkmi so skúsenosťami. Dôležité pre mňa bolo, aby sme boli všetci naladení na rovnakú vlnovú dĺžku nielen mentálne, ale aj hudobne. S chalanmi sme si sadli a rozdelili úlohy, tak aby každý prispel tým čo najlepšie vie a kapela mohla napredovať.“

Skladba Victim sa postupne dostáva aj do digitálnej distribúcie. Nájdete ju na Spotify a o ďalších platformách bude kapela informovať na svojich profiloch na sociálnych sieťach.

„Victim sme spracovali v podstate ako jednu z našich prvých skladieb a bolo nám hneď jasné, že toto bude adept na prvý singel BTT. Jedná sa o song v modernejšom metal core poňatí s gitarovými rifovačkami, screamom a melodickým refrénom. Pre vizuál sme zvolili Lyric Video, ktoré sa myslím veľmi vydarilo a tematicky podporuje textový odkaz. Ten pojednáva o osobe, ktorá podvedie blízku osobu a v určitých momentoch sa cíti a prezentuje ako obeť,“ prezradil spevák Tomáš Nemčík. 

René Blahušiak

Breaking the Tarot 2022. Zľava: René Blahušiak (gitary), Roland Hains (gitary), Peter Gacík (bicie), Tomáš Nemčík (basgitara).

Breaking the Tarot aktuálne dokončujú koncertný program a popritom nahrávajú za účelom zverejnenia aj ďalší singel. Práce majú pred sebou viac než dosť. „Máme v pláne vydať ešte jeden singel predtým, než skompilujeme materiál na EP alebo regulárny album. V rukáve máme pomerne silný song a veľmi by sme k nemu chceli nahrať aj oficiálny klip. Ak všetko pôjde tak hladko ako doteraz, tak by mohol byť vonku už v júni. Týmto by sme chceli dať o sebe vedieť s ešte silnejším akcentom. Radi by sme svojou tvorbou oslovili široké spektrum metalových fanúšikov najskôr na Slovensku a neskôr aj v zahraničí,“ dodáva René Blahušiak.

zdroj: Breaking the Tarot (tlačová správa)
foto: archív BTT

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:UG