NovinkyRozhovoryFotoreportyReportáže

HOLLYWOOD UNDEAD: RAZ A DOSŤ? URČITE NIE!

Raz a dosť? V tomto prípade určite nie. 6.4.2016 k nám znova zavítala americká kapela Hollywood Undead a priniesli si so sebou aj kapelu Attila.

Bratislava- Rafinery Gallery – po ôsmej hodine začala hrať kapela Attila z Atlanty, predskokani Hollywood Undeadu na tomto tour predviedli showku ako sa patrí. Metalcore spojený s nu-metalom ulahodil mnohým ušiam a keďže boli na Slovensku prvý krát, mnohí prišli na tento koncert iba kvôli nim. Táto 4 členná formácia tvorená z vokalistu Chrisa „Fronz“ Fronzaka, gitaristu Chrisa Lincka, basgitaristu Kalana Blehma a bubeníka Seana Heenana je na scéne už od roku 2005, no na dlhšie turné sa vybrali prvýkrát až v roku 2010. Vydali doposiaľ 6 albumov, z ktorých sa najznámejším stal album pod názvom About that life. Tento sa dostal na 22.priečku v rebríčku Billboard 200.  Kapela má za sebou turné s kapelami ako Chelsea Grin, Emmure, Falling In Reverse,… V Bratislave ukázali, ako to má na pódiu vyzerať a vypredané Rafinery šalelo. Mosh pit, circle pit všetko ako má byť a vyzerať. Zahrali songy aj zo spomínaného albumu About that life (2013) ako aj z posledného albumu Guilty Pleasure (2014).

Ešte pred tým, než by som sa pustila do koncertu HU, by som sa rada podelila o rozhovor s Johnnym 3 Tearsom, ktorý sa uskutočnil ešte pred koncertom. Johnny nesklamal ani po druhý krát a zas a znova musím povedať, že je to kus super človeka.

Ahoj, ako sa máš?

Čau, mám sa super vďaka.

Prepáč, ja som si nepripravila milión otázok, lebo som celý deň nakupovala, haha.

V pohode, tiež rád a veľa nakupujem, vieš som gay.

Haha, no vyzeráš tak.

No počkaj, to ako vážne?

Nie, nie samozrejme :O Na minuloročnom Topfeste ste nemali čas si pozrieť mesto. Čo tento rok? Včera ste hrali vo Viedni to nie je ďaleko, stihli ste niečo?

Áno, boli sme na Devíne, počkaj tu mám aj magnetku haha, bolo tam fakt pekne. Až nad moje očakávania. Bratislava je veľmi pekné mesto, páčia sa mi kopce okolo a domy na nich. Viedeň je tiež pekná, ale Bratislava sa mi páči viac.  Ja som z veľkého mesta a tu je taká pohodička.

Koho nápad bolo turné s Attilom? Ste nejakí blízky kamaráti?

Už sme kamoši áno, ale nepoznali sme sa pred turné s nimi. Sú to veľmi milí chalani. Popravde som už hral na turné s veľa kapelami, ktorých som nemal rád.

Napríklad?

Haha, dobrý pokus. Nie, to nemôžem povedať.  Asi by som mal problémy 😀

Ste veľa času na turné. Čo počúvaš na cestách?

Nič. Nepočúvam hudbu. Vieš, keď každý deň hráš, komponuješ hudbu, píšeš texty, tak sa ti fakt už nechce hudbu aj počúvať. Druhá vec je, že ak by som počúval veľa hudby, tak by sa mi horšie skladalo, keďže ti tá hudba ostane v mysli.  Pred koncertom počúvame hudbu ako James Brown a pod.

Je niečo, čo nosíš so sebou na každé turné ? Niečo pre šťastie?

Fuh, nenosím si nič sentimentálne so sebou, najdôležitejší sú kamaráti. Avšak, dcérka mi niekedy dá nejakú jej malú hračku. Tak to si vezmem so sebou.

Každý z vás má nejaké špeciálne meno (Charlie Scene, Da Kurlzz, Danny, J-Dog, Johnny 3 Tears, Funny Man), odkiaľ prišli nápady?

Áno, všetci sme kamaráti už od škôlky. Čiže sa k nim viažu rôzne historky. Moje je napríklad kvôli mojej prvej kapele. Volala sa 3 tears.

Načo sa tešíš najviac tento rok?

Na nič. Počkať … Nie, na nič haha.

Plánujete nový album v blízkej dobe?

Áno, vrátime sa domov z tohto tour, dáme si týždeň voľna na spánok, relax a ideme nato.

No to dúfam, začína ma nudiť počúvať dokola to isté 😀 haha, ale nie robím si srandu, teším sa čo vytvoríte. Dúfam, že sa potom uvidíme znova 🙂 Uvidíme vás tento rok na nejakých festivaloch v Európe?

Tak mladá a tak drzá haha. Hráme na dvoch festivaloch v Európe. V Budapešti a vo Varšave, ale netuším konkrétne na ktorých. V lete nebudeme veľa hrať. Možno 2-3krát do mesiaca. Budeme nahrávať a to je najdôležitejšie.

Drzá nie, len úprimná 😀  Tešíme sa teda na koncert, poriadne si to užite a dúfam, že sa čoskoro vidíme zas.

Díky aj tebe, vidíme sa neskôr určite.

Aj keď s trochou meškania vystúpili o 21:30 hod. očakávaní Hollywood Undead. Priznávam, bola som zvedavá na ich vystúpenie, pretože aj keď som ich už 2x videla vždy to bolo na festivale. Chalani si ale skvelo poradili aj s uzavretým priestorom. Zvuk musím pochváliť tiež, Rafinery Gallery bola skvelá voľba pre tento koncert. HU sme mohli vidieť už minulý rok na Topfeste a taktiež ich tento rok agentúra Topfest priniesla späť. Šestica kamarátov hrajú veľmi špecifický žáner hudby, ba priam jedinečný. Štýlovo by sa dali zaradiť do nu-metalu, rap rocku či hip-hopu. Na svojom konte majú 4 štúdiové albumy. Posledný vydali minulý rok pod názvom Day Of The Dead, z ktorého zahrali songy ako Party By Myself, Usual Suspects, Day of the dead. Z albumu Notes from the Underground napríklad We are a z albumu American Tragedy zahrali Hear me now či Bullet. V stredu si splnil sen aj maďarský fanúšik a zahral si s chalanmi priamo na pódiu, po tom čo si prečítali jeho odkaz pod pódiom.

Nemyslím si, že by niekto odchádzal sklamaní a celková organizácia celej akcie vyšla na jednotku. Určite sa budeme tešiť na ďalšie koncerty pod organizáciou Topfestu a snáď sa chalani prídu pochváliť s novým albumom 🙂

KOMPLETNÝ FOTOREPORT NÁJDEŠ TU!

text: Monika Kocsisová

foto: Peter Štyri

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky