Novinky

METROPOLIS: “Dostali sme darček zhora”

O tom, že zázraky sa dejú sa na vlastnej koži presvedčili chalani zo skupiny METROPOLIS, ktorým sa pred dvoma rokmi pri nahrávaní ich albumu stala veľká nepríjemnosť. Vďaka veľmi vážnej a náhlej technickej závade vtedy prišli o skoro hotový album.

„Album sme mali na 90% hotový. Dáta skúšali zachrániť aj odborníci z firiem, ktoré sa na toto špecializujú – žiaľ bezúspešne. Nanešťastie charakter tejto poruchy poškodil všetko čo bolo v danej chvíli k počítaču pripojené vrátane zálohy dát. V takej chvíli človek ani nevie, ako reagovať. Niekoľkoročná mravenčia práca bola preč. Nálada v kapele v tom období už aj bez tohto nebola zrovná najlepšia a toto už bolo, ako taká ironická rana z milosti. Bolo to asi najhoršie obdobie Metropolisu. Napriek tomu sme robili nové skladby, koncertovali a nebáli sa ani experimentov. Krívali sme, ale nezastavili. No asi pred mesiacom som zapol svoj počítač, ktorý som si po tejto nepríjemnosti musel zaobstarať, a na ktorom denne pracujem už skoro 2 roky a pochopil som čo to znamená neveriť vlastným očiam. Pozeral som sa na stratený album Metropolis. Nenapadá ma žiadne technické vysvetlenie, ako sa to mohlo stať, keďže sa jednalo o počítač, ktorý s týmto albumom nikdy do styku neprišiel a taktiež aj kompletne nový a sofistikovanejší systém dvojitej zálohy odkiaľ by to teoreticky mohol natiahnuť pribudol až po strate týchto dát. Pri tejto nehode sa stratilo viac dát, ale objavil sa len Metropolis. Možno by niekto na to nejaké technické vysvetlenie našiel, ale ja zatiaľ hovorím – dostali sme darček zhora,” opisuje dnes už s úsmevom túto udalosť producent albumu a gitarista skupiny Jimi.

Ako sme sa dozvedeli od speváka Rada, Metropolis v týchto dňoch nacvičuje koncertný program pre festivalovú sezónu 2016 a termíny koncertov zverejní kapela čoskoro.

Skladbu “Z mŕtvych vstávam” fanúšikovia Metropolisu už poznajú, pretože je súčasťou ich koncertného playlistu, no ako znie jej štúdiová podoba s tajomným nádychom môžete posúdiť práve teraz.

zdroj: Pavol Dráb, Randal Group Production

zdroj foto: archív Metropolis

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky