Novinky

Zuzana Mauréry a Henry Tóth nahrali novú skladbu pre šou Symfónia ľadu!

Herečka Zuzana Mauréry a gitarista Henry Tóth sa stretli v nahrávacom štúdiu! Výsledkom ich spolupráce je originálna verzia skladby „Čerešne“. Novinku si budete môcť vypočuť  8. októbra na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v šou Symfónia ľadu, ktorú Zuzana Mauréry bude aj moderovať!

Herečka Zuzany Mauréry naspievala novú verziu známej skladby „Čerešne“. O hudbu sa postaral geniálny gitarista Henry Tóth. Nahrávalo sa v štúdiu skladateľa Andreja Turoka. Skladba Čerešne je výnimočným prekvapením pre šou Symfónia ľadu. Nový, rytmický aranžmán nadchne divákov už 8. októbra v Bratislave. Producent šou oslovil Zuzanu Mauréry, aby prespievala pieseň „Čerešne“ do programu, ktorý spája čaro opery, muzikálu a krasokorčuľovania.  Zuzana Mauréry sa tak divákom na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu predstaví ako moderátorka aj ako vynikajúca speváčka.

„Nápad novej verzie vznikol vlastne z nutnosti prispôsobiť aranžmán tak, aby sa naň dalo korčuľovať. Mala som predstavu akejsi atmosféry piesne a chcelo to už len nejakého interpretačného machra, ktorý by mi pomohol. A keď som náhodou zazrela v kine Henryho Tótha, bolo vymaľované. S Henrym sa mi spolupracovalo skvele, pretože keď Henrymu poviete, že má zahrať trebárs niečo „také modré“ tak, on to proste zahrá. A na niekoľko spôsobov.“ S úsmevom konštatuje Zuzana Mauréry.

Hudobník Henry Tóth si kvôli spolupráci so Zuzanou Mauréry napočúval takmer všetky verzie piesne Čerešne. Vychádzal predovšetkým z nahrávky z roku 1982, ktorú naspievala Hana Hegerová.

z sustredena mikrofon„Vedel som, že to nemá byť ani veľmi šansón a ani pop. Skôr som to vnímal ako scénickú alebo filmovú hudbu. Pieseň sme nemenili harmonicky, keďže je dokonalá, ale spravili sme ju viac ako baladu s rytmickými zmenami kvôli choreografii šou Symfónia na ľade. Čo sa týka spevu tak, to mala Zuzana naspievané veľmi rýchlo, pretože bola naozaj dobre pripravená. A nakoniec tomu dal Andrej Turok výsledný zvukový dizajn. Vysvetlil Henry Tóth.

Skladba Čerešne zaznie vo veľkolepej šou ako jediná slovenská pieseň popri áriách Evy Urbanovej a ďalších ruských spevákoch! Henry Tóth si spoluprácu na projekte pochvaľoval.

„Keďže moji rodičia boli baletní umelci, tak trochu vidím aj do tanca. Či už na divadelných doskách alebo na ľade. Som rád, že ma oslovila agentúra 212 a mohol som sa spolupodieľať na tomto projekte, kde bude na jednom mieste toľko olympijských víťazov.“ Teší sa na šou Henry Tóth.

V šou Symfónia ľadu vystúpi desať spevákov. České hviezdy Evu Urbanovú a Petru Peterovú doplnia sólisti z Moskvy. Diváci sa môžu tešiť na operné piesne, rockové i muzikálové skladby. 8. októbra 2013 zavíta do Bratislavy olympijský víťaz zo Salt Lake City Alexej Jagudin. Ďalej sa predstavia Tatiana Navka, Roman Kostomarov, Tatiana Totmianinová, Maxim Marinin, Ilja Averbuch, Maria Petrova, Alexej Tichonov, Albena Denkova, Maxim Staviski, Margarita Drobiazko a Povilas Vanagas. Vstupenky na šou Symfónia ľadu sú v predaji v sieti Ticketportal a na www.ticketportal.sk.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Roman Hodoň

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky