NovinkyKam na koncert?

Akustická jeseň Vypsanej fiXy a nie len to.

Vypsaná fiXa si počas septembra a októbra strihne dva akustické koncerty, pokrstí akustické DVD a CD a začne nahrávať nový album.

Kto pozná kapelu Vypsaná fiXa vie, že ich koncerty sú vždy nadupané neutíchajúcou energiou a veľkým hudobným nasadením jednotlivých členov. Ale niekedy je zmena život a tak v máji tohto roka prijala kapela ponuku hudobnej stanice Óčko, zahrať pre nich svoj ​​koncert netradične – akusticky v pražskom klube Retro. Počas celej našej histórie sme akusticky zahrali iba raz. Skoro by som povedal, že to nie je v povahe kapely, ale čím viac sme o tom premýšľali, tým viac sa nám to začalo páčiť, „hovorí frontman Mardi. „Navyše Óčko celý koncert natočilo a vyjde z toho CD a DVD. Čo je vlastne celkom dobré, že budeme mať v našej diskografii i akustickú dosku. Zistili sme, že tie naše piesne takto znejú úplne inak a zvukovo sa to veľmi podarilo. Pri nahrávaní koncertu sme využili starú, poloakustickú basgitaru Jolana, ktorú sme oprášili zo dna skúšobne a Mejn na nej hral. Pítrs vytvoril špeciálnu rytmickú sadu a celé to dostalo taký super temný spodok, „dodáva Mardi.

Pre nedočkavcov, ktorí na koncerte neboli, pripravila stanica Óčko záznam z tohto koncertu. Bude odvysielaný 15. septembra. Tým, ale akustická etapa v živote kapely nekončí. V rámci nového programu na ČT Art odohrajú ďalší akustický koncert v Ostrave a to 20. septembra. „Bude odlišný od toho v retro, pretože budeme mať úplne nový akustický playlist a zaradíme úplne iné piesne z nášho repertoáru“ hovorí ešte Mardi. Akustické hranie potom vyvrcholí krstom DVD a CD a to v pražskom klube Dobeška 31. októbra (www.divadlodobeska.cz/program/121-vypsana-fixa.html).

Okrem už spomínaných aktivít sa kapela bude v septembri a októbri venovať nahrávaniu nového albumu, aby potom v novembri a decembri vyšla opäť na koncerty. November bude venovaný spoločnému hraniu s visiacim zámkom na spoločnom „KultTour“ a v decembri prebehne, pre veľký záujem usporiadateľov, bonusová časť „Tugedrtůr“ s Mňága a Žďorp.

Koncerty:

31.10. Praha –Dobeška – akustický koncert a křest CD+DVD

01.11. Chomutov KD (KultTour)

02.11. Točník u Klatov (KultTour)

09.11. Frýdek Místek KD (KultTour)

15.11. Kolín – Staré lázně (KultTour)

22.11. Strakonice (KultTour)

23.11. Dražice u Tábora (KultTour)

30.11. Stankov u Plzně (KultTour)

05.12. Bratislava (Tugedrtůr)

06.12. Opava KD (Tugedrtůr)

07.12. Pardubice – Elko (Tugedrtůr)

14.12. Jilemnice – Továrna (Tugedrtůr)

19.12. Praha – LMB (vánoční koncert)

20.12. Lipov u Uherského Hradiště (rockové vánoce)

21.12. Louny (vánoční koncert)

Viac informácií nájdete na www.vypsanafixa.cz.

zdroj: Pavel Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky