NovinkyKam na koncert?

Mňága a žďorp pokrstí svoje nové DVD Dáreček Live! 11. septembra v pražskom Lucerna Music Bare. A opäť za účasti veľa hudobných priateľov.

„Dáreček Live! uzatvára trilógiu „darčekov“ a tým pádom je to taká malá bodka za oslavou nášho 25 – ročného hudobného života. Tešíme sa, že toto DVD pokrstíme opäť za účasti našich hudobných priateľov a koncert si užijeme. Účasť prisľúbili Milan Cais, Karel Holas s Frantom Černým, Petr Váša, Michal Hrůza alebo Petr Zelenka. Dramaturgiu celého koncertu sme nechali zatiaľ veľmi otvorenú, teším sa, ako to celé vygraduje a kam sa dostaneme. Navyše sme zvolili trochu iný zoznam skladieb, než sme hrali v Lucerne, takže to bude koncert originál, „hovorí Petr Fiala.

DVD Dáreček Live! zachytáva vypredaný koncert s neopakovateľnou atmosférou z pražskej Lucerny (21. 11. 2012), ktorý bol usporiadaný k dvadsiatemu priatemu výročiu existencie skupiny s hosťami ako sú Vypsaná fixa, Kryštof, Čechomor, Monkey Business, Sto zvířat a tiež so skoro všetkými bývalými členmi, ktorí kapelou prešli. DVD obsahuje kompletný záznam koncertu, teda necelú tridsiatku piesní, ako v podaní kapely, tak hostí. DVD bolo natočené na desať kamier a bolo využité 48 hudobných stôp. Okrem toho, čo sa deje počas koncertu na pódiu, obsahuje záznam aj zaujímavé zábery zo zákulisia, ktoré sa odohrávajú medzi piesňami aj počas nich. Vychádza 9. septembra na značke Surikata Records, v distribúcii EMI.

Viac informácií nájdete na www.mnaga.cz

zdroj: Pavel J. Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky