NovinkyKam na koncert?

Znova kompletná Tublatanka vyráža na Cítim sa fajn tour

Po úspešnom minuloročnom turné, oslavujúcom 30 rokov fungovania Tublatanky, sa skupina opäť chystá koncertovať. Jarnú sériu vystúpení nazvala rovnako ako svoju stále aktuálnu výberovku hitov Cítim sa fajn.

Fajn sa cíti hlavne basigitarista Tublatanky Juraj Topor. Začiatkom roka vycestoval ako člen tímu motocyklistu Ivana Jakeša na preteky Rely Dakar do Argentíny a za tri týždne s ním prešiel viac ako deväťtisíc kilometrov. „Pomáhal som so všetkým, s čím som mohol, pri stavaní a balení bivaku, čistení a servise motorky, snažil som sa byť v dobrej nálade a udržiavať pozitívnu energiu celého tímu,“ vysvetľuje. Boli však chvíle, keď sa naozaj až tak fajn necítil. „Nebol som napríklad pripravený na výškovú chorobu. Keď sme prechádzali horami v nadmorskej výške 4800 metrov, mal som problém sústrediť sa a rozbolela ma hlava. Trvalo to takmer päť hodín, kým si môj organizmus zvykol.“

Po krátkej aklimatizácii na Slovensku sa Juraj začal opäť naplno venovať Tublatanke, no tentoraz on do svojich plánov zahrnul Ivana Jakeša. Známy motocyklista bude špeciálnym hosťom koncertu v Myjave, na ktorom spolu s členmi skupiny a jej priaznivcami oslávi svoje výborné jedenáste miesto z tohtoročného Dakaru.

dakar1Program jarných vystúpení Tublatanky bude však ešte pestrejší. „Objavia sa v ňom aj piesne, ktoré sme minulý rok nehrali, chýbať nebude titulná skladba turné Cítim sa fajn, novinka Nový vírus, na ktorú sme nakrútili video, a na žiadosť fanúšikov pridáme aj obľúbenú skladbu Rieka ešte z nášho prvého albumu,“ dopĺňa informácie spevák Maťo Ďurinda. Tublatanka sa tentoraz objaví aj v mestách, v ktorých na jeseň nekoncertovala, tešiť sa tak na ňu môžu fanúšikovia napríklad aj v Žiline, Košiciach, či Poprade.

Členovia skupiny sú pripravení vyjsť v ústrety všetkým, ktorí sa na jesenné turné nedostali. Program bude zostavený z najväčších hitov Tublatanky, pri ich počte je jasné, že koncerty budú trvať viac ako dve hodiny! Lístky budú v predaji v sieti Ticketportal od 4. marca 2014 a v predpredaji na miestach konania koncertov.

Cítim sa fajn tour

      21.3. Žilina – Smerr klub

        2.4. Košice – Colloseum

      24.4. Poprad – Aréna

      26.4. Bratislava – MMC

      29.4. Liptovský Mikuláš – Dom kultúry

      30.4. Banská Bystrica – ŠH Štiavničky

        2.5. Nové Zámky – Dom Matice slovenskej (bývalé Centrum kultúry )

        3.5. Myjava (miesto konania bude upresnené)

        8.5. Púchov – Mestská hala

        9.5. Dolný Kubín – Dom kultúry

zdroj: Eva Bacigalová

čb foto: Marek Rehák

farebné foto: archív Juraja Topora

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky