Novinky

VEĽKÝ ÚSPECH ČESKÝCH 5ANGELS: BRITSKÉ TURNÉ S HVIEZDNYMI UNION J!

Po úspešnom lete strávenom na britských festivaloch zažila česká formácia 5Angels ešte úspešnejší záver roka. Len pred pár dňami sa pätica speváčok vrátila domov z koncertného turné po Veľkej Británii. Za predskokanky si ich vybral jeden z najväčších tamojších objavov – boyband Union J! Obľúbenej dievčenskej skupine tak opäť narástol početný fanklub, ktorý si dlhodobo buduje na britských ostrovoch pod ochrannými krídlami prestížnej agentúry CAA, zastupujúcej i fenomén súčasnosti, skupinu One Direction.

Pätica českých speváčok si krôčik po krôčiku plní svoj hudobný sen. Na prelome rokov 2013 a 2014 5Angels absolvovali bezmála 2-mesačnú koncertnú šnúru vo Veľkej Británii. Celkom 23 vystúpení v Anglicku, Škótsku, Írsku a Walese od polovice decembra do konca januára strávili 5Angels po boku hlavných hviezd turné, chlapčenskej formácie Union J. Nápad na unikátnu britsko-českú popovú spoluprácu skrsol v hlave anglického manažmentu oboch skupín z agentúry CAA. „Rozhodovali sa o tom, ku komu by sme hodili a kam nás nasadia. Najskôr to boli One Direction, potom zase Miley Cyrus alebo Little Mix, ale nakoniec rozhodli, že pôjdeme  s Union J,“ rozprávajú dievčatá o zákulisí a zrode  projektu. Ako jednohlasne dodávajú, s výberom boli napokon nadmieru spokojné. S novými kolegami „si sadli“ dokonale:  „Bol to dobrý výber. Chalani sú neskutoční profíci a my sme sa toho veľa naučili. Boli úžasní, strážili nás a nedali na nás dopustiť. Užili sme si kopec zábavy. Dnes sú z nás úžasní kamaráti a často si píšeme. Vídame sa s nimi i na iných akciách. Čochvíľa letíme zase do Londýna, tak sme dohodnutí, že sa uvidíme.“ O tom, či s Union J chystajú aj spoločnú skladbu však zatiaľ 5Angels mlčia: „Uvidíme – neprezradíme…“ dodávajú tajomne.

DSC_0996eDievčatá sme dali k chlapcom z Union J, pretože sa nám zdalo, že by to mohlo vyjsť – že si budú navzájom rozumieť a že budú mať tiež spoločných fanúšikov,“ vysvetľuje kombináciu 5Angels-Union J manažér oboch skupín, Paul Fitzgerald z CAA. Ako napokon zhodnotil výsledok koncertnej šnúry?  „Dopadlo to nad naše očakávania. Dievčatá boli na začiatku trošku nervózne a nedali zo seba všetko. Ale sú neuveriteľne talentované a šikovné, každým koncertom sa lepšili, naberali fanúšikov, ktorí potom za nimi jazdili celé turné trebárs až do Írska. Čo viac si priať? Máme 5Angels pod zmluvou rok a dievčatá už odviedli kus práce. Keď spievali na turné, stála a spievala celá hala. To hovorí za všetko. Majú veľkú budúcnosť,“ dodáva Paul Fitzgerald na margo 23 šou, počas ktorých si pozrelo a vypočulo českú skupinu naživo približne 300 tisíc fanúšikov.

Po koncertnej zime čaká v najbližších dňoch úspešné české tínedžerky premiéra nového singlu a videoklipu „Kiss And Tell“. Zároveň pracujú na dokončení nového albumu, ktorého sa českí i britskí fanúšikovia dočkajú ešte tento rok.

FOTO: archív 5Angels, ZDROJ: SOUL FOR SHOW

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky