NovinkyKam na koncert?

Vypsaná fiXa pokrstí svoje akustické CD/DVD a vyráža na KultTour s Visacím zámkem.

31. októbra v klube Dobeška pokrstí Vypsaná fiXa svoje akustické DVD/CD. Hneď na druhý deň vyrazia na spoločné turné s Visacím zámkem nazvanom KULTTOUR alebo kultúrne turné kultových kapiel po kultúrnych domoch.

Svoju tohtoročnú akustickú sériu zakončí Vypsaná fiXa koncertom v pražskom klube Dobeška, kde tiež pokrstí svoje akustické DVD/CD Vypsaná fiXa – G2 Acoustic Stage (vychádza 25.10. U Universal Music). DVD aj CD prináša koncert z mája tohto roka, ktorý bol natočený v rámci rovnomenného projektu hudobnej televízie Óčko. Priaznivci kapely tak majú jedinečnú možnosť vypočuť si obľúbené piesne v akustickom šate. “ Je pravda, že nás samotných prekvapilo, ako tie pesničky znejú v čisto akustickom prevedení. Dostáva to zase trochu iný rozmer a my sme radi, že sme do toho išli. Na Dobešce to celé pokrstíme a ešte raz si to pekne dáme akusticky. Ako hosť si s nami zahrá harmonikárka od Tří sester – Veronika Supice, “ hovorí frontman kapely Márdi.

V septembri a októbri sa kapela ale venovala prípravám k natáčaniu ich nového albumu. “ V našom obľúbenom štúdiu neďaleko Sečskej priehrady sme aranžoval a skúšali nové piesne. Hovoríme tomu sústredenie a de facto to takto prebieha pred každým novým albumom. Dosku by sme chceli vydať na jar budúceho roka. Avšak teraz nás čaká ešte počas novembra dôležité spoločné turné s Visacím zámkem a pretože sme spolu ešte nikdy takto nehrali, dosť sa na to tešíme. Po tých akustických setoch to zase bude poriadny nárez, “ dodáva ešte Márdi. Turné štartuje 1. novembra v Chomutove a posledná zastávka bude 30. novembra Stankov pri Plzni.

Visací zámek / Vypsaná fiXa / KULTTOUR 2013

01.11.2013          Chomutov- KD

02.11.2013          Točník u Klatov- KD

08.11.2013          Kroměříž- KD

09.11.2013          Frýdek Místek- KD

15.11.2013          Kolín- Staré lázně

22.11.2013          Strakonice- KD

23.11.2013          Dražice u Tábora- KD

30.11.2013          Stankov u Plzně- KD

Viac informácií o novom CD/DVD Vypsaná fiXa  – G2 Acoustic Stage a krstu nájdete na:

www.vypsanafixa.cz

www.divadlodobeska.cz/program/121-vypsana-fixa.html

http://ocko.tv/clanky/vypsana-fixa-zahajila-serial-g2-acoustic-stage-55937a31.html

Viac informácií o KULTTOUR nájdete na:

www.visaci.cz

www.vypsanafixa.cz

zdroj: Pavel Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky