NovinkyKam na koncert?

Americký Youngblood Brass Band ovládne 26. novembra bratislavský klub Loft!

Ak si neviete predstaviť brass band, na koncerte ktorého sa dočkáte hip-hopu, jazzu aj punku, buďte v utorok 26. novembra v Bratislave. V klube LOFT! vtedy vystúpi americká formácia Youngblood Brass Band. Desaťčlenné zoskupenie v zostave s navrátilcom Natom McIntoshom tam predvedie, ako má vyzerať progresívny brass band nielen pre tých skôr narodených. Ako predskokan vystúpi v slovenskej metropole škótsky DJ a producent A La Fu z labelu Big Dada. Lístky na toto jedinečné podujatie, ktoré bude súčasťou série NouveauNu.Night, sa predávajú exkluzívne na webstránke www.predpredaj.sk za 9 eur. Táto cena však platí len pre prvých 50 kusov. Po ich vypredaní sa cena vstupenky zvýši na 12 eur.

Youngblood Brass Band funguje na scéne od konca 90. rokov. Ešte pod názvom One Lard Biskit Brass Band vydala formácia debutový album Better Recognize (1997). Výraznejšie na seba upozornila nahrávkou Unlearn (2000), na ktorej svoje sily spojila s takými menami ako Talib Kweli, Mike Ladd alebo spevákom Franka Zappu Ikeom Willisom. Už vtedy bolo vidieť, že vo využívaní prvkov značne odlišných hudobných žánrov sú Youngblood Brass Band ako doma.

YoungbloodBrassBandbyJeromeBourgeois1Početná kapela následne vydala albumy Center:Level:Roar (2003), Live.Places. (2005) a Is That s Riot? (2007). Do klubu LOFT! však príde s úplne čerstvým materiálom. Tým je štúdiovka Pax volumi (2013), ktorú skupina vydala na brightonskom labeli Tru Thoughts. Na tomto albume cítiť, že muzikanti sú už naozaj “vyhratí”, pričom od tých predchádzajúcich nahrávok ho odlišuje aj precízna produkcia.

Roskilde, Glastonbury, North Sea Jazz či WOMAD, to sú tie najprestížnejšie svetové festivaly, ktoré okrem iného spája fakt, že na ňom vystúpil Young Blood Brass Band. The New Yorker o tejto skupine napísal, že sú “midwestskou odpoveďou na The Roots”, JazzTimes ich označil za hudobníkov, z ktorých budete “totálne mimo” a LA Weekly ich opísal ako ”originálnych, zábavných, no drsných”. Sme radi, že 26. novembra sa na mapu zastávok tejto skvelej kapely konečne dostane aj Bratislava.

DJ a producent A La Fu pochádza zo škótskeho Aberdeenu. Počas svojej kariéry spolupracoval s Roots Manuva, Coldcut či Saulom Williamsom a popri Big Dada aj labelami ako Ninja Tune alebo Def Jux. Za sebou má vystúpenia na Glastonbury, Pukkelpope či Brixton Academy a objavil sa aj v MTV. V Bratislave by nemal vynechať skladby z pripravovaného EP s názvom I’ll Drive You Pray.

Videá:

Youngblood Brass Band – Brooklyn

http://www.youtube.com/watch?v=TxH9Dg1JLio

Youngblood Brass Band – Ain’t Nobody

http://www.youtube.com/watch?v=vP6TYZeaJzc

Viac info na:

www.vresk.sk

www.facebook.com/NouveauNu

www.facebook.com/events/205731172931840/

zdroj: Ján Papač

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky