NovinkyKam na koncert?

Vypsaná fiXa oslávi svoje dvadsatiny veľkým turné „Před náma hrajeme my tour 2014“

Tohtoročné dvadsaťročné výročie oslávi Vypsaná fiXa sériou dvadsiatich koncertov. Turné nazvané „Před náma hrajeme my tour 2014“ začne 17. októbra v Jablonci nad Nisou. Jedným z vrcholov turné bude koncert v legendárnej Veľkej sále pražskej Lucerny 17. decembra.

Za svoju kariéru má tato pardubická štvorka na konte sedem radových albumov, dve živé koncertné nahrávky, jedno DVD a jedno EP a cez 1700 odohraných koncertov prevažne v Čechách a na Slovensku. Kapela si zahrala tiež v Poľsku, Anglicku, Taliansku, Holandsku, Nemecku alebo v Japonsku a úplne právom patrí k pravidelným headlinerom tuzemských festivalov. Teda – je čo oslavovať. A ako inak, než veľkou narodeninovou koncertnou šnúrou. V ich prípade snáď ani nejde inak.

Už samotný názov Před náma hrajeme my odkazuje na jednu z pripravovaných špecialít, ktoré sa odohrajú v rámci tohoto turné. Kapela sa rozhodla predskakovať samu seba a v akustickej podobe tak zahraje set piesni, ktoré normálne na koncertoch nehrajú, ale fanúšikovia ich po nich často vyžadujú. A tak zaznejú piesne z prvých demosnímkov kapely alebo z prvých nahrávok vôbec.

Ďalšou zaujímavosťou je určite konkurz na pozaunistu pre každý koncert turné, ktorý kapela vyhlásila už behom leta. Všetci prihlásení pozaunisti si potom spoločne zahrajú na koncerte v Lucerne.

Behom turné dôjde i na charitatívnu záležitosť. „Na každý z dvadsiatich koncertov šnúry Před náma hrajeme my sme nechali vyrobiť dva špeciálne bannery a tie budú následne visieť až do konania koncertu v konkrétnom klube alebo na mieste, kde sa schádzajú návštevníci klubu. Na týchto banneroch, ktoré sme nazvali „fixí fixely“, sú naše koncertné fotografie z tých uplynulých dvadsiatich rokov. Vznikli vďaka mnohoročnému časozberu našeho kamaráta – fotografa Aleša Formánka a vlastne zachytávajú to, prečo a ako  hrajeme. Každý banner  je  také naše spoločné srdce búšiace v toku času,“ hovorí frontman Márdi. Fotograf Aleš Formánek na dotaz „Prečo fotím Vypsanu fiXu“ hovorí: „Mám ich rád a je mi blízke to, čo robia“. Jednoduché a výstižné.  Je v tom ale trochu viac. Dlhodobé priateľstvo s bubeníkom Pítrsom, súznenie celej kapely, ktoré cítim na pódiách i v šatniach, hudba, texty a celá ich tvorba, ktorú sledujem od prvého albumu.

Všetky tieto bannery vydražíme prostredníctvom našeho facebooku, kde budú ich náhľady vystavené. Podpíšeme ich a následne predáme priamo na koncerte tým, ktorí ich vydražili. Celkovú vybranú čiastku potom vydelíme štyrmi a každý z nás podporí svojím dielom nejakú dobrú vec alebo organizáciu podľa svojho uváženia,“ dodáva ešte Márdi.

Týmto pravdaže súčet toho, čo všetko sa na turné odohraje, nekončí. Kapela sľubuje hostí a pripravuje sa i retrospektívna projekcia.

Vstupenky na celé turné je možné zakúpiť cez www.smsticket.cz.

Viac informácií nájdete na www.vypsanafixa.cz

Mediálni partneri tour sú: koule.cz, Rock Rádio, rádio Rockzone (Praha – Lucerna), ÓČKO, Headliner

VYPSANÁ FIXA – PŘED NÁMA HRAJEME MY TOUR 2014

OKTÓBER       

Pátek       17 Jablonec nad Nisou – Na Rampě

Sobota      18 Jindřichův Hradec – KC Jitka

Čtvrtek     22 Ostrava – Garage

Pátek       24 Frýdek Místek – Stoun

Sobota      25 Krnov – Kofola

Čtvrtek     30 Plzeň – Buena Vista

Pátek       31 Tábor – Hotel Palcát

NOVEMBER

Pátek       7   Most – KD Medůza

Sobota      8  Liberec – Bunkr

Středa      12 Olomouc – U Klub

Pátek       14  České Budějovice – KD Vltava

Sobota     15  Zlín – Masters of Rock Cafe

Pátek       21   Dobříš – KD

Sobota     22  Vimperk – Hotel zlatá hvězda

Středa      26  Brno – Fléda

Sobota     29  Třebíč – KD

DECEMBER                 

Pátek         5   Pardubice – ABC klub

Sobota       6   Karlovy Vary – Lidový dům

Středa      17   Praha – Velká lucerna

Sobota     20   Herálec – KD

zdroj: Pavel Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky