Novinky

Oplatí sa vydržať! Skupina Lavalier nahrala čarovný singel k piesni FLASHBACK!

Skupina vznikla v septembri 2009, od jej vzniku stihla vytvoriť autorský koncertný repertoár, natočiť štyri videoklipy, odohrať množstvo koncertov po celom Slovensku, Rakúsku, Maďarsku a Čechách a na jeseň 2012 vydať debutový album INTROSPEKTÍVA. Zabodovali vo viacerých domácich či zahraničných súťažiach a dnes prichádzajú s novým singlom!

Skladba FLASHBACK sa dá pochopiť doslovne ako pocit pilota zostreleného lietadla, ktorý padá k hladine oceánu. K napísaniu textu ma inšpirovala počítačová hra, kde hlavný hrdina prežije, len aby sa dostal do ďalších problémov“, hovorí Igor.

V súčasnosti kapela pripravuje koncertný repertoár, ktorý predstaví na najbližšom koncerte v bratislavskom klube Hlava XXII už 11.októbra 2014. Aktuálna novinka FLASHBACK v podobe, v akej vychádza, tak zaznie po prvýkrát naživo spolu s ďalšími novými a niekoľkými prearanžovanými skladbami.

Nahrávaniu nového singla predchádzala účasť skupiny v súťaži Bystrické tóny, ktorú organizujú Janka Kozáková a Peter Dobrík zo skupiny Mukatado a zo štúdia PJ SOUND STUDIO. Práve počas tejto súťaže došlo k dohode medzi kapelou a organizátormi, že by Lavalier skúsil nahrať v štúdiu PJ SOUND niektorú z nových piesní pod producentskou taktovkou Petra Dobríka,“ hovorí Rado.

Flashback bol nakoniec „víťazom“ výberu. Samotné nahrávanie prebehlo v dvoch fázach, a to začiatkom mája, kedy boli nahraté všetky hudobné nástroje, elektronika a časť vokálov a v júni potom nasledovali zvyšné vokály.

Atmosféra počas nahrávania bola skvelá a zo strany Petra a Janky skutočne profesionálna. Užili sme si skvelý čas v úžasných priestoroch štúdia. Zvyšok práce zostal na pleciach Petra, producenta a zvukového majstra v jednej osobe, ktorý podľa našich skromných názorov odviedol skvelú prácu,“ svorne hovoria členovia Lavalieru.

Kapelu Lavalier tvoria členovia:

Igor Hudcovský – spev, gitara, elektronika

Rado Tiňo – spev, gitara

Mišo Palenčár – basa, elektronika

Vlado Nagy – bicie

zdroj: Janka Kozáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky