NovinkyKam na koncert?

From Our Hands prichádzajú s novým CD a klubovým turné INDIVIDUALS 2014

Premiérou videoklipu „Common_sense” z pripravovaného albumu INDIVIDUALS začala v týchto dňoch promovať CD i svoje jesenné turné slovenská rocková kapela FROM OUR HANDS. V trnavskom Art Klube 3. októbra 2014 odštartuje sériu deviatich klubových koncertov po slovenských mestách. Začiatok októbra je zároveň termínom, keď vychádza ich dlho očakávaný, v poradí tretí štúdiový album.

„Nový album nám vyjde po dlhšej odmlke od posledného albumu Sinners. Vždy sme si albumy nahrávali a produkovali sami a tak v istom momente nám došlo, že ak chceme, aby nové CD nebolo len kópiou tých predošlých, vyžaduje si to posunúť sa v zručnosti skladania songov, produkcie a zvukového inžinierstva o level vyššie,“ priblížil dôvody odkladu frontman kapely Matej Hoťka. FROM OUR HANDS debutovali na hudobnej scéne albumom Buildings Fall (2009), po ktorej nasledovala nahrávka Sinners (2010). Chceli sme aby toto CD bolo rockovejšie, živšie a pestrejšie ako jeho predchodcovia. Vykašľali sme sa na elektroniku a podobné veci, ktoré nás pred rokmi bavili a sústredili sme sa na vytváranie aranžmánov s gitarami, basou a bubnami,“ uviedol Hoťka.

Spomínaná novinka Common_sense, ku ktorej videoklip režíroval Igor Zacharov, je už druhým singlom z albumu Individuals. Ako prvý z neho vlani kapela predstavila čierno-biely videoklip k úspešnému songu MNYTLKS. Aj vďaka nemu FROM OUR HANDS zvíťazili v regionálnom finále celosvetovej súťaže Planet Rox. Finále sa konalo koncom júla a víťazstvo bratislavským muzikantom zabezpečilo účasť na populárnom festivale Envol Et Macadam v kanadskom Quebecu. Do prestížnej súťaže sa každoročne hlásia kapely z 15 krajín sveta a kanadská porota vyberá víťazov. Tí dostanú šancu zahrať si po boku veľkých svetových mien, akými boli v predchádzajúcich ročníkoch napríklad Blink 182 alebo Bad Religion. „Hneď po návrate z Kanady vyrážame na klubové turné po Slovensku a Čechách a musím povedať, že na to sa teším snáď ešte viac ako na tú Kanadu,“ dodal s úsmevom Matej Hoťka. Okrem iného ho teší fakt, že na vybraných koncertoch ich budú sprevádzať priatelia z kapely PLUS MÍNUS.

Formácia FROM OUR HANDS vznikla v januári 2007 v Bratislave ako pozostatok formácie Trans Panama. Svoj prvý koncert odohrali v roku 2008 v Ostrave. Na scéne debutovali albumom Buildings Fall (2009), po ktorej nasledovala nahrávka Sinners (2010). Skupina pravidelne hráva nielen na Slovensku, ale hlavne v Čechách a zúčastňuje sa mnohých festivalov. Koncertuje v zostave Matej Hoťka (spev, gitara), Rišo Klimo (basgitara), Matej Turcer (gitara) a Michal Danišovič (bicie nástroje).

Program slovenského turné INDIVUALS 2014 nájdete v prílohe.

Viac informácií na oficiálnej stránke kapely: https://www.facebook.com/FOHofficial

zdroj: Danko Franko

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky