NovinkyFilm

Veľký úspech česko-slovenského filmu Masaryk: Snímka získala až 14 nominácií na Českého leva

Nová snímka režiséra Júliusa Ševčíka MASARYK, venovaná jednému životnému obdobiu  diplomata a politika Jana Masaryka zbiera jeden úspech za druhým. Po uvedení v hlavnom programe Medzinárodného filmového festivalu v Berlíne film získal až 14 nominácií na prestížne ocenenie Český lev.

4 marca 2017 sa uskutoční 24. ročník galaprogramu odovzdávania cien Českej filmovej a televíznej akadémie Český lev. O počte nominácií pre jednotlivé snímky je už rozhodnuté. Českí akademici rozhodli o 14tich nomináciách  pre koprodukčný česko-slovenský film Masaryk. Snímka tak dostala nominácie vo všetkých kategóriách okrem jedinej – a tou je nominácia za hlavnú ženskú rolu, keďže do tejto kategórie tvorcovia nikoho neprihlásili. Masaryk si tak tento rok vyslúžil najviac nominácií zo všetkých filmov.

„Som veľmi rád, že Akadémia nominovala všetkých (!) spolu-tvorcov filmu MASARYK, ktorých prácu a plné nasadenie si nesmierne vážim. Trochu ma mrzí, že sme nedotiahli aj tú poslednú voľnú nomináciu za hl. ženský výkon. Nabudúce sa so ženami polepším,“ hovorí režisér filmu Július Ševčík na margo historického úspechu. Tvorcovia snímky s napätím očakávajú, ako budú hlasovať za Masaryka  akademici v Slovenskej filmovej a televíznej akadémii v rámci nominácií na domáce ocenenie Slnko v sieti.

Zatiaľ čo svetovú premiéru Masaryk zažije počas Berlinale 17. februára, do širokej distribúcie vstúpi v slovenských kinách 23. marca 2017.

Česko-slovenský film Masaryk vznikol v produkcii spoločnosti IN Film a Rudolfa Biermanna. Koproducentom filmu je Česká televize, RTVS: Rozhlas a televízia Slovenska a ZDF / Arte. Vznik filmu podporili: Státní fond kinematografie a slovenský Audiovizuálny fond. Distribútorom filmu  Masaryk v ČR je spoločnosť Bioscop, na Slovensku spoločnosť Garfield Film.

zdroj: Adriána Čahojová/Ján Kakaščík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky