Novinky

TOMÁŠ BURANOVSKÝ JE SPÄŤ S NOVÝM SINGLOM, V KTOROM JE “SÁM SEBOU!”

MLADÝ SLOVENSKÝ SPEVÁK S NEZAMENITEĽNOU FARBOU HLASU TOMÁŠ BURANOVSKÝ, PRICHÁDZA S CHYTĽAVOU NOVINKOU. Od jeho posledného štúdiového albumu s názvom Čas, prešlo takmer 5 rokov, počas ktorých pracoval na ďalších piesňach a formoval svoj hudobný profil. V súčasnosti spevák spája zvuk akustickej gitary, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou jeho hudobnej identity, s elektronickými prvkami.

„Dnes, keď je trh otvorený a vďaka sociálnym sieťam sa mladý poslucháč dostane za pár sekúnd k svetovej hudbe, vnímam ako výzvu robiť skladby, ktoré budú konkurencie schopné. Slovákom chcem ponúknuť pieseň, ktorá má zahraničný „sound“, je zvládnutá na vysokej vokálnej úrovni a pritom zaspievaná v materinskej reči,“ poznamenal Tomáš.

Skladbu „Sám sebou“ Tomáš napísal už skôr, chýbal jej však text, na ktorý spevák hľadal inšpiráciu pomerne dlho. „Písanie skladieb je úžasné. Nikdy ma neprestane fascinovať a závisí súčasne od viacerých aspektov. Som obyčajný človek s každodennými radosťami i starosťami. Mám úplne normálne povinnosti bežného chlapa, v ktorých sa však stále snažím hľadať niečo výnimočné. K piesni som napísal priamočiary, miestami možno až imperatívny text, avšak určite v ňom nie je zámerom niekoho súdiť. Pieseň má rytmiku, je príjemne agresívna a preto som do nej chcel vložiť odkaz s jasnou myšlienkou. Sám som veľmi zvedavý, ako poslucháči príjmu takýto druh textu a na ktorej strane brehu sa na jeho konci vynoria.“

Ak si niekto po debutovom albume myslel, že sa Tomáš nadobro zo slovenskej hudobnej scény vytratil bol na veľkom omyle. Intenzívne hosťoval v multižánrovej formácii Silband, spolupracoval s viacerými slovenskými producentmi, skladal piesne a slušne si nakopol aj osobný život. „Všeobecne prevláda názor, že by si každý človek mal poriadne rozbehnúť najskôr kariéru a potom si založiť rodinu. Pre mňa je to nepochopiteľné. Na škole som spoznal úžasnú ženu, ktorú som kvôli kariére nemohol ignorovať. Dnes máme spolu nádherné dve deti, ktoré ma motivujú viac, ako čokoľvek iné.“

Nová skladba určite nie je žiadnym výstrelom do neznáma, ale ochutnávkou tvorby, ktorú chce Tomáš Buranovský pravidelne ponúkať slovenským poslucháčom.

Eugénia Bačová, hlavná manažérka speváka

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky