Novinky

Uhol dopadu: Nechceme sa hrať na niekoho, kým nie sme

Uhol Dopadu: Krst CDDubnická  kapela Uhol dopadu funguje na punkovej scéne od roku 2008 a na festivale Bosorák v Bolešove krstila štvorica Peter (gitara, spev), Ivan (gitara, vokály), Johnny (basa) a Kajo (bicie) krstila svoj premiérový album s názvom No a čo!. Na CD sa nachádza 15 skladieb a okrem punku si ňom môžete vypočuť aj SKA, či pieseň jemne zasadenú do hard coru. Album mapuje hudobný prierez históriou kapely, ktorú založil Ivan, ale 99% percent vecí pripravil jej najmladší člen Peter. „Album reprezentuje hudbu, ktorú hráme. Skladby nie sú vyslovene punkové, ale ľudia si môžu vypočuť všetko, čo nás v skúšobni napadlo. Textársky sú však naše skladby punkové, pretože spievame o tom, čo nás hnevá a chceme to povedať ľuďom, fanúšikom. Niektoré piesne sú uletené, lebo vznikali v priebehu pár minút, no chceme hrať to, čo nás baví a nie, čo nám budú diktovať iní. Preto treba celý album vnímať práve z toho pohľadu,“ vysvetľoval zakladateľ Uhla dopadu Ivan.

Názov albumu No a čo! patrí skladbe, ktorú Uhol dopadu zložil ako prvú. Jej posolstvom je dať priestor ľuďom na to, aby sa mohli poučiť a ďalej napredovať. Refrén „nechajte nás žiť nás život, my sa nechceme k iným chovať krivo“ je sloganom o slobode a integrácii osobnosti v spoločnosti. „No a čo! je prvá pieseň, ktorú sme zložili, ako prvú sme ju hrali na koncertoch a ako prvú sme ju nahrali v štúdiu. Priznáme sa, že na CD s odstupom času počujeme veci, ktoré by sme dnes nahrali úplne inak. Album sme pripravili v priebehu 20 hodín a preto sme veľa úprav nestihli. Chceme len, aby nás ľudia spoznali a zároveň sa snažíme vyvíjať, hudobne napredovať,“ dodal Ivan.

Premiérový  album skupiny Uhol dopadu krstili priatelia Kopo a Bebka z kapely Už dosť! a Maťo, ktorých si dubnická punková štvorica váži pre ich názorové hodnoty a postoj k životným situáciám. „Dnes sa ľudia pretvarujú a snažia sa byť niekým iným. Preto sme pri krste pozvali na pódium ľudí, ktorí ostávajú sami sebou. Rovnako ako sa správajú na festivale, správajú sa aj doma, v práci, či medzi priateľmi a to je i naše heslo – nehrať sa niekoho, kým nie sme,“ zdôraznil Ivan.

Album No a čo! si fanúšikovia skupiny môžu stiahnuť na internete. V rámci promo k CD plánuje Uhol dopadu odohrať v jeseni viacero koncertov a kapela chce svoju štúdiovú prvotinu podporiť aj klipom. „Ozval sa nám kamarát bubeníka Kaja, ktorý točí skatové videá s tým, že by chcel skúsiť natočiť s nami videoklip. Koncom júla by sme sa mali stretnúť a dohodnúť si detaily. Viac k tomu dnes povedať neviem. Nechávame to otvorené a tešíme sa na našu spoločnú spoluprácu,“ podotkol Ivan.

Text: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky