Novinky

„Ty vieš, že sa chovám tak, jak sa chovám“, spievajú Horkýže Slíže v titulnej piesni k filmu Indián. Pozrite si nový klip

Kapela Horkýže Slíže zložila pieseň pre film Indián, ktorý do slovenských kín prichádza už 22. septembra 2022. Skladba Ty vieš, že sa chovám tak, jak sa chovám má nový filmový klip a je súčasťou česko-slovensko-poľského filmového diela. 

Komédia Indián má hviezdnu zostavu hercov, ku ktorej teraz pribudla hviezdna titulná pieseň. Skladba Ty vieš, že sa chovám tak, jak sa chovám pochádza zo zatiaľ posledného albumu Horkýže Slíže – Alibaba a 40 krátkych songov 2. Kapela k tomu prispôsobila aj intro ich aktuálnych koncertov, a to indiánskou tématikou.

„Prvé nápady prišli už v roku 2018, keď sa vymysleli prvé riadky textu. Konkrétne náš predajca merchu počul, ako sa dve ženské rozprávajú, že ona by sa nechovala tak, jak sa chová, keby sa on nechoval tak, jak sa chová… Potom nás v roku 2020 oslovili tvorcovia filmu Indián, že chcú pesničku k filmu. A my sme im posunuli Ty vieš, že sa chovám tak, jak sa chovám, lebo sa nám textovo do Indiána hodila,“ vysvetľuje spevák kapely Kuko.

V komédii Indián vstúpi do hlavnej postavy – Karla Rodena – duch náčelníka. Zmení mu život vo všetkých oblastiach a prinesie mnoho humorných situácií.

„Keď som bol menší, tak som miloval hrať sa na Indiánov. Všetci ma volali Tašunko Sabo – pôvodne Tashunko Sapa. Bol som veľmi hrdý na toto indiánske meno. Trhal som aj babkinmu kohútovi perie z chvosta a dával si ho za uši a do vlasov. Teraz po koncerte sa hrávame už len na mobile,“ spomína gitarista Mário Sabo.

Režisérom filmu Indián je Tomáš Svoboda. Scenár napísali Patrizio Gente a Tomáš Svoboda, producentami sú Patrizio Gente a Vladimír Kriško, ktorý vytvoril aj nový videoklip k filmu. 

Pozri, kde hrá tento týždeň tvoja obľúbená kapela: Koncertná mapa Slovenska (7.9.-13.9.)

Horkýže Slíže. Foto – Indy Soviš

„S chalanmi z Horkýže Slíže sa poznáme roky. Sme v podstate ako taká rodina, lebo sme s nimi každy týždeň na koncertoch a robíme spolu aj nejaké vlastné koncerty, či festival Slížovica. Čiže voľba na titulnú pieseň bola jasná, od koho ju chceme. Na Slížoch je skvelé, aké majú texty. Že to nie sú len obyčajné texty, ale treba sa nad nimi aj zamyslieť, aby ich človek úplne pochopil a našiel to čaro a pravdu v nich. Preto som rád, že túto pieseň zaradili aj do playlistu na koncertoch, kde sa stala veľmi obľúbenou medzi fanúšikmi a spievajú ju s kapelou. Niekto si povie, že veď už klip na ňu existuje. Áno, existuje. Korona zmenila veľa vecí, a preto k pesničke vznikol najskôr vtipný klip, ktorý je klasikou u Slížov a až neskôr, troška serióznejší klip k filmu,“ opisuje producent filmu aj klipu, Patrizio Gente.

„Bol som sa pozrieť pri Prahe vo Veľkom lome, kde sa točili scény s indiánmi. Som veľmi rád, že som tam bol, lebo sa to točilo dolu v kaňone, kde bola postavená indiánska osada. Vyzerala spolu s okolitou prírodou autenticky, nehovoriac o tom, že tie miesta sú pre verejnosť nedostupné. Výber hercov do filmu je skvelý a veľmi sa na film s kapelou tešíme,“ prezradil Kuko.

Komédia Indián sa odohráva v súčasnosti. Ondrej je arogantný workoholik a nekompromisný obchodník, ktorý vlastní úspešnú a veľkú firmu. Hlavným zmyslom jeho života sú peniaze. Bohatý investor z Nebrasky chce na okraji Prahy zafinancovať výstavbu luxusných rezidencií v indiánskom štýle. Cestou domov z Ameriky lietadlo prelieta nad indiánskym územím, kde sa pôvodní obyvatelia lúčia so svojim náčelníkom, Bielym Jeleňom. Jeho duch nedopatrením vnikne do Ondrejovej mysle. Biely Jeleň v jeho hlave postupne zisťuje, že Ondrejov život je plný klamstiev, pretvárok a chýbajú mu hodnoty. Ponúka Ondrejovi pomocnú ruku na objavenie jeho lepšieho ja. Ondrej ale nič meniť nechce a tak sa začína zaujímavý a neúprosný súboj plný vtipných situácií. Do pôvodne česko-slovenskej koprodukcie sa zapojilo aj Poľsko. V hlavných úlohách sa predstavia herci Karel Roden, Daniel Olbrychski, Martin Myšička, Vica Kerekeš, Marta Zmuda Trzebiatowska, Juraj Kemka, Magdalena Niec, Lukáš Latinák, Jaroslav Dušek, Štěpánka Fingerhutová, Ester Geislerová, Vlado Černý, Anka Šišková, Jiří Dvořák, Tomáš Měcháček, Zuzana Kraváriková, Eva Leimbergerová, Jana Strykovä, Martin Pechlát, Tomáš Matonoha, Eliška Jansová, Oliver Oswald, Przemyslaw Kapsa, Tomáš Jerábek, Petr Vaněk, Cyril Dobrý, Angelika Sbouli a iní..

zdroj: Veronika Frantová, PR článok
foto: archív Horkýže Slíže

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky