Novinky

Talentovaná kapela Nasibir má nový videoklip. Prekvapila fanúšikov, aj muzikantov

Talentovaná kapela Nasibir v týchto dňoch predstavila svoj nový videoklip k skladbe s názvom „Pandemic“. Réžiu mal netradične na starosti samotný spevák kapely Ján Smieško, ktorý sa spolu so scenáristom Eduardom Kasmanom postarali aj o jednoduchý, ale výstižný strih a myšlienku klipu.

„Hlavnú úlohu hrá v našom klipe korytnačka, ktorá sa bežne dožije viac než 200 rokov, napríklad krokodíl okolo 70 rokov, slon 60-70 rokov, ťava 50 rokov, šimpanz 50-80 rokov, veľryba 200 rokov a človek sa v priemere dožíva 80 rokov… Je to vlastne taký pomalý zázrak prírody, ktorý nám môže v mnohých aspektoch spôsobu života otvoriť oči. A teda aké iné živé stvorenie môže dokonale poznať pocit „pandemickej“ lásky k prírode a životuJ,“  prezradil Ján Smieško dôvod, prečo sa rozhodli práve pre „korytnačkový“ námet videoklipu.

Klip sme natáčali počas jedného pekného slnečného dňa a úprimne povedané, natáčal sa takmer sám. S priateľkou sme sa zobrali, uniesli korytnačku Ferda a vydali sa na dobrodružnú jazdu v okolí mestečka Rajec,“ s úsmevom dodal Smieško.

Kapela Nasibir ma na svojom konte EP z roku 2013. Začiatkom roka 2014 pod taktovkou ich kamaráta a talentovaného  scenáristu Eduarda Kasmana natočili prvý oficiálny videoklip ku skladbe Poor Life. Tento rok v máji kapela dokončila svoje druhé EP 2014, ktoré nahrali najprv v skúšobni. Následne začali spolupracovať s renomovaným banskobystrickým štúdiom PJ SOUND STUDIO, kde EP pod taktovkou producenta Peťa Dobríka dokončili. Obsahuje tri skladby s názvom: Blindofld, Pandemic a Windmill.

,,Všetkým, ktorým sme pustili ich pesničky, neverili vlastným ušiam. Kapela má zahraničný sound, ktorý sa vymyká zo slovenských pomerov,“ nešetrila komplimentmi Janka Kozáková z PJ SOUND STUDIA.

„Všetky skladby si skladáme sami. Pod NASIBIRSKOU taktovkou zvanou život hrotíme naše možnosti komponovania niekedy až do bizarných aranžmánov, kedy už sami nevieme, či to laické ucho poslucháča dokáže prijať,“ prezradil spevák a klávesák Ján Smieško. „Snažíme sa hrať energickú, ale aj pohodovú muziku s anglickými textami.“

A aké sú plány kapely na leto? „Momentálne pilne cvičíme na letné koncerty, ktorých určite nebude málo,“ dodal na záver Ján Smieško.

Kapela vznikla v roku 19997, pričom od vtedy prešla rôznymi zmenami členov aj štýlov. Aktuálne 5-členné zoskupenie vzniklo v roku 2007 a zakladala ho trojica: Ján Smieško (klávesy a spev), Martin Smieško (basa a spev) a Martin Babčan (gitara a spev). Po krátkom čase prišiel do kapely Michal Rybárik (2 gitara) a Martin Štefek (bicie), ktorého v štúdiách nahrádza kontroverzný bubeník Roland Uskovitš. Na začiatku sa kapela  orientovala  na všetky hudobné smery, ale postupom času sa začali uberať jednotnejším  a konkrétnejším  štýlom, a to CROSSOVER – om, ktorý v sebe tak isto mieša viaceré štýly.

zdroj: Andrea Pivarčiová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky