NovinkyKam na koncert?

Švédska superskupina Arch Enemy príde do Bratislavy!

BRATISLAVA – Švédska superskupina Arch Enemy na čele so sexy growlujúcou speváčkou Angelou Gossow vystúpi 27. mája 2014 v plnej sile v Bratislave. Metal „odpodlahy“ predstaví zostava zložená z členov mnohých slávnych skupín. Členovia Arch Enemy pôsobia alebo pôsobili v Carcass, Mercyful Fate, Carnage, Armageddon či Spiritual Beggars. Na svojom konte má 9 štúdiových albumov, jedno live CD, dve DVD a tri EP nahrávky. Medzi najväčšie hity patria We Will Rise, Nemesis či My Apocalypse. Vstupenky za 24 eur sa predávajú v sieti Ticketportal.

Arch Enemy – We Will Rise

http://youtu.be/R4Dn02bR4pg

Začiatky Arch Enemy sa datujú do roku 1996, kedy Michael Amott (ex-Carcass) spolu so svojim mladším bratom Christopherom (Armageddon) oslovili speváka Johana Liivu (ex-Carnage) a bubeníka Daniela Erlandssona (Eucharist). Už debut Black Earth zožal veľký úspech v Japonsku, následne sa singel „Bury me an Angel“ dostal do rotácie hudobnej stanice MTV. Už od tejto chvíle bolo jasné, že Arch Enemy sú viac než len vydarený sólový projekt. V roku 1998 podpísala skupina kontrakt s vydavateľstvom Century Media a následne vydala album Stigmata, úspešný v Európe i v USA. Po drobných personálnych zmenách pokračovalo ťaženie opäť v Japonsku. Dôkazom úspechu bolo, že mnohé limitované edície nahrávok pôvodne určené len pre trh z krajiny vychádzajúceho slnka, sa napokon pre veľký záujem dostali do celosvetovej distribúcie. V roku 2000 nastala najviditeľnejšia zmena v skupine. Na čele hlavného speváka vystriedala Johana Liiva nemecká death-metalová speváčka Angela Gossow, ktorá je už dnes nerozlučne spätá s imidžom i zvukom kapely. Nasledovali albumy Doomsday Machine (2005), či Rise of the Tyrant (2007), ktorý sa dokonca dostal na 84. priečku rebríčka Billboard 200. Po desiatkach spoločných koncertov s legendami ako Slayer, Judas Priest, Motorhead, Machine Head, Trivium či In Flames sa Arch Enemy definitívne zaradili medzi špičku na metalovej scéne.

Koncert Arch Enemy sa bude konať 27. mája 2014 v Majestic Music Clube na Karpatskej ulici v Bratislave. Vstupenky na podujatie predáva sieť Ticketportal.

Viac info: www.facebook.com/octopuspromotion

Pripravované podujatia Octopus promotion:

WITHIN TEMPTATION

12. marec 2014, Incheba Expo Arena, Bratislava

Vstupenky: 32 € / http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=61022

AMORPHIS

21. marec 2014, Majestic Music Club, Bratislava
Vstupenky: 22 € / http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=16157

ARCH ENEMY

27. máj 2014, Majestic Music Club, Bratislava
Vstupenky: 24 € / http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=19261

POWERWOLF

30. máj 2014, Majestic Music Club, Bratislava

Vstupenky: 23 € / http://www.ticketportal.sk/event.aspx?ID=19194

zdroj: Tomáš Holetz

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky