NovinkyFotoreportyReportáže

Kapela Puding Pani Elvisovej ovládla košické Kasárne/Kulturpark!

Úspešná košická kapela Puding Pani Elvisovej začala rok 2014 vo veľkom štýle. Stala sa hudobným zástupcom v projekte Transform Today, ktorý na Slovensko priniesla známa značka alkoholu. V jej celosvetovej kampani  podporuje kreatívnych vizuálnych, módnych či hudobných umelcov ako Woodkid (hudba), Grampa (vizuálne umenie) Yiqing Yin (móda).  Z domácej scény koncom roku 2013 vybrali okrem Pudingáčov aj talenty menom : Misha Chmeličková (vizuálne umenie) a  Animo (streetart). V takejto zostave brázdia Slovenské kluby od začiatku roku a ich turné malo svoju zastávku aj Košiciach, domácom meste kapely Puding Pani Elvisovej. Okrem nich boli na košickom lineupe DJ Spanq a Martin Krajčír aka Isobutane. Tentoraz absentoval Stroon – ich dvorný vibrafonista , ktorý hrával s kapelou v úlohe hosťa už dlhšie.  ,,Teraz sa však podieľal aj na tvorbe nových pesničiek a okrem vibrafónu priniesol do kapely aj krásne klávesové plochy. No a keďže je tiež z Košíc, stal sa právoplatným členom kapely a tak máme nového pudingáča.´´ prezradila kapela.

DSC_0070Program odštartoval po deviatej svojim ambientnym live actom Isobutane.  Prekvapením bola už od začiatku hojná účasť fanúšikov. V zrekonštruovaných Kasárňach/Kulturparku možno pochváliť  technickú vybavenosť, z davu bolo počuť spokojnosť najmä so zvukom.  Po warm-upovej hodinke sa dostali na rad pudingáči, ktorý prišli v dobrej nálade. Domácu atmosféru potrvrdili samotní členovia kapely, keď začali rátať medzi fanúšikmi ľudí s ktorými sa poznajú. Určite ich nebolo málo a po krátkom zvítaní sa začal maximálne nadupaný koncert ,v ktorom kapela nedala publiku len tak vydýchnuť.  Hrali staré –známe a najmä obľúbené tracky, ktoré si fanúšikovia spievali spolu s kapelou.

Ich nezameniteľný wonky pop ovládol koncertnú sálu do posledného fanúšika.  V setliste sa objavili aj nové skladby, na ktorých kapela podľa ich slov testuje reakcie publika.  Termín vydania nového albumu ešte nie je známy, no v blízkej dobe sa môžu fanúšikovia tešiť na nový singel.  Atmosféru Pudingáči gradovali aj v skladbe Ďobkanie, keď sa Pino vybral so svojími synťákmi rovno do publika a nechal ich ,,ďobkať´´  na klávesách spolu s ním.

DSC_0081Príjemný zážitok z koncertu si určite si odniesla aj Zuzka pri skladbe Milošove meniny, ktorá práve v ten deň oslavovala narodeniny. Celý koncert sa niesol v špeciálne domácej atmosfére, veď niet sa čo čudovať. Doma je doma. Nechýbali ani prídavky, ktorými sa kapela rozlúčila s naštartovaným publikom.  Štafetu následne prevzal DJ Spanq, ten pokračoval v rozbehnutej nálade a prikladal svoje tracky tancujúcim na parkete.

Kapelu sme ešte zahliadli v obkľúčení stánku s ich CD-čkami, kde ochotne podpisovali všade stojacim fanúšikom svoje albumy. Z vyjadrení návštevníkov bolo počuť najmä pozitívne reakcie z celého večera takže vám návštevu na ich vystúpení určite odporúčame.

DSC_0055Najbližšie má kapela Puding Pani Elvisovej namierené do Prievidze, kde sa predstavia v piatok 21.2.2014 v Element Music Clube spolu so Stroonom, vili:AM-om, Mishou aj Animom.  Veselý wonky pop vám určite dvihne náladu! J

Viac fotiek z koncertu nájdete TU!

Text: Martin Laškovský

Foto: Zuzana Synová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky