Novinky

Suvereno v novom klipe: Nech sa darí všetkým!

Nech sa darí všetkým! S týmto prianím prichádza Suvereno v novom videoklipe v réžii Martina Grofa.

Na svojom aktuálnom albume Alchymista Suvereno pozitívnou energiou nešetrí. Výnimkou nie je ani skladba Nech sa darí, v ktorej v spolupráci so Samuelom (Tomečkom) vyzdvihuje zdanlivé maličkosti, no zároveň pripomína, že práve z nich sa skladá spokojný a harmonický život. „Pokiaľ nie je človek šťastný vo svojom vnútri, nemôže priať ani iným, preto začínam od seba. Zároveň pointa skladby kráča bok po boku s tým, že v závere prajem všetkým, aby sa im darilo,“ zdôraznil Suvereno.

Keďže nálada v skladbe evokuje v predstavách fanúšikov prírodný motív, rozhodol sa Suvereno na základe tejto spätnej väzby natáčať v Slovenskom raji, Slovenskom krase, Bielych Karpatoch a českých Adršpachských skalách, ktoré ho fascinovali magickou atmosférou. „Napríklad Adršpach nepoznajú ani mnohí Česi, ale je to nádherné miesto a odporúčam ho vidieť každému. Na druhej strane, natáčanie nebolo jednoduché, lebo kvôli pekným záberom sme si museli poriadne vyšliapnuť. Razím však filozofiu, že radšej si dám tú námahu, ako by som sa mal uspokojiť s tuctovou scenériou,“ vysvetľoval Suvereno a dodal, že hoci jednotlivé lokality nie sú príliš známe, ani jednej z nich nechýbalo neopakovateľné autentické čaro.

nech-sa-dari-IIKlip mal byť pôvodne odprezentovaný v júni, ale v tom čase sužovali Slovensko a Česko povodne. Z toho dôvodu neostávalo Suverenovmu tímu nič iné, iba čakať. Napriek tomu, že sa počasie nakoniec zlepšilo, opäť si vyskúšal pocity, aké zažíval pri natáčaní videa k skladbe Osloboď myseľ, kedy v Tatrách mrzol v tielku pri teplote -20°C. „Klip síce vyzerá letne a sviežo, ale v Slovenskom krase som si užil svoje. Obloha bola na natáčanie ideálna, len vonku bolo dvanásť a pri vodopáde, kde sme točili jednu zo scén, ukazoval teplomer dokonca iba osem stupňov. Viem, že občas si musím niečo vytrpieť, aby som mohol byť spokojný, a teda prežil som aj toto nakrúcanie,“ dodal s úsmevom Suvereno.

Klip Nech sa darí si môžete pozrieť

zdroj: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky