Novinky

Dan Bárta a Jennifer Rush zaspievajú na hrade Devín!

Fanúšikovia hudby sa v polovici leta stretnú na hrade Devín! V magickom prostredí hradu sa 3. augusta predstavia špičkoví speváci Dan Bárta a Jennifer Rush. Na 5. ročníku akcie Tribute to Freedom tak odznie svetový hit popovej divy „The Power of Love“, ale aj novinky z pripravovaného albumu českého hudobníka Dana Bártu.

Na bratislavskom hrade Devín sa 3. augusta uskutoční v poradí už 5. ročník podujatia Tribute to Freedom. Svoje spevácke majstrovstvo predvedie tento rok hudobník Dan Bárta. Fenomenálny spevák je úspešný nielen doma, ale aj na medzinárodnej hudobnej scéne. Zahraničné publikum  obdivuje jeho umenie na koncertoch po celej Európe.

„Keď sa niečo odohráva na hrade Devín a ešte sa to volá Tribute to Freedom, nie je možné sa netešiť. Budeme hrať, až sa bude Devín zelenať, po maďarsky zelenagy…“ Vtipkuje charizmatický Dan Bárta.

Dan Bárta pricestuje na Devín so skupinou Illustratosphere, ktorú tvoria prvotriedni hudobníci. Vystúpia Filip Jelínek -klávesy, trombón, perkusie, Robert Balzar – kontrabas, basa, Míra Chyška – gitara a Jiří Slavíček – bicie.

129A4341„Zahráme určite najmenej tri nové skladby. Pracujeme na novom albume a je treba ho predstaviť aj dostať do rúk, krkov a prstov. Inak klasika, predvedieme taký prierez celou našou tvorbou.“ Dodáva Dan Bárta.

Headlinerom tohtoročnej Tribute to Freedom je ikona 80. rokov Jennifer Rush, ktorá sa preslávila hitom „The Power of Love“. Skladbu dokonca zapísali do Guinnessovej knihy rekordov ako najpredávanejší singel sólovej speváčky v histórií britského hudobného priemyslu!

„Teším sa na Jennifer, na jej výnimočný hlas a množstvo jej hitov. Samozrejme hlavne aj na „zimomriavkovú“ pieseň  o láske „The Power of Love“, ktorá dobila hudobné rebríčky po celom svete. Myslím si, že spojenie dvoch výnimočných spevákov – Jennifer Rush a Dana Bártu na jednom pódiu prinesie výnimočný zážitok.“ Konštatuje organizátorka akcie Jana Vachová.

Tribute to Freedom je podujatie, ktoré patrí neodmysliteľne do bratislavského letného kalendára. V magickom prostredí hradu Devín sa na predchádzajúcich ročníkoch predstavili Sinéad O´Connor, skupina The Animals & Eric Burdon, spevák skupiny Yes Jon Anderson či Electric Light Orchestra Original Members. Vstupenky na koncert 3. augusta 2013 na hrade Devín si môžte kúpiť v sieti Ticketportal.

zdroj: Nora Krchňáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky