NovinkyKam na koncert?

Kultoví Primal Scream vystúpia po prvý raz v Bratislave

Škótska alternatívno-rocková formácia Primal Scream sa po 31 rokoch na scéne konečne objaví aj na Slovensku. Organizátori BA City Beats ju chceli už na júnový festival, no napokon z toho bude exkluzívny klubový koncert. V utorok 19. novembra zahrajú Primal Scream v bratislavskom klube LOFT! na Továrenskej ulici. Na koncerte predstavia najnovší album More Light (2013), na ktorom hosťoval legendárny Robert Plant z Led Zeppelin a tiež Kevin Shields z My Bloody Valentine. Priaznivci kapely združenej okolo speváka Bobbyho Gillespieho sa určite dočkajú aj starších skladieb vrátane tých z albumu Screamadelica (1991), ktorý skupine vyniesol historicky prvú Mercury Prize.

Oddnes do stredy 24. júla, teda prvé tri dni, budú stáť vstupenky v sieti Ticketportal 29 eur. Od štvrtka 25. júla sa budú dať lístky v predpredaji kúpiť za 33 eur. Táto cena bude platiť do 31. augusta. Následne sa zvýši na 35 eur. V prípade, že sa koncert nevypredá, bude vstupné na mieste 39 eur.

Primal Scream More Light final packshotAj keď sa pri kapele Primal Scream často spomína najmä nahrávka Screamadelica, ktorá vo Veľkej Británii dosiahla dvojnásobnú platinu, ani z ďaleka nejde v rámci jej diskografie o jediný ospevovaný album. Príkladom je štúdiovka XTRMNTR (2000), ktorú prestížny magazín NME označil za tretí najlepší album uplynulej dekády (2000 – 2009). Podľa magazínu Gigwise je táto štúdiovka šiestym najlepším albumom vydaným v rokoch 2000 až 2009.

Primal Scream ale nespia na vavrínoch a naďalej produkujú skvelú hudbu. Na ostatnom, už desiatom štúdiovom albume More Light produkovanom Davidom Holmesom stavili na moderný rock’n’roll plný psychedelických zvukov, ktorý im kritika zhltla aj s navijakom. Za všetko hovoria hodnotenia: NME 8/10, Drowned in Sound 8/10, Consequence of Sound 4/5. A aby sme nešli až tak ďaleko za hranice, český hudobný magazín Rock&Pop dal tejto nahrávke 4,5 hviezdičky z 5 možných, pričom ju odvážne označil ako za nahrávku ktorá sa raz stane klasikou.

V súčasnosti Primal Scream pôsobia v zostave: Bobby Gillespie (spev), Andrew Innes (gitara), Martin Duffy (klávesy), Simone-Marie Butler (basgitara), Darrin Mooney (bicie nástroje) a Barrie Cadogan (gitara). Všetci sa ukážu aj v Bratislave, ktorá bude jedinou slovenskou zastávkou ich európskeho turné.

Videoklipy:

Primal Scream – 2013


Primal Scream – Glastonbury 2011 (Live)

http://youtu.be/1YrmIsG5BLA

Viac info na:

http://www.primalscream.net

www.facebook.com/BACityBeats

zdroj: Ján Papač

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky