Novinky

Sporto vyrážajú na Podivné priateľstvo tour 2009

PPT_SKČo majú spoločné Sporto, Peťo Tázok, Karoke Tundra, Lyrik a Jelly Belly? Rôzni ľudia, rôzne prístupy, rôzne hudobné štýly, ale spoločný cieľ. Baví ich spájať zdanlivo nespojiteľné, rôznofarebné kocky lega zvukov skladať do ďalšieho najlepšieho večera v živote. Power pop, elektronika, rap, shoegaze – nezáleží či máte vo vrecku žabu, alebo na ramene straku. Dôležité je, prečo ich tam nosíte.

http://podivnepriatelstvo.temnysily.cz

SPORTO
Štvorica z Prahy vyzbrojená hromadou energie, vybrúseným zvukom a ostrými textami v češtine. Od skákavého post-punku sa pomaly prepracovala k pozoruhodnej zmesi akustických nástrojov s elektronickými prvkami bez toho, aby stratila čokoľvek zo svojej ráznosti a nápaditosti. Hovorte tomu indie-rock, alternatívny pop, indietronica alebo garážovka, v každom prípade vás dostanú. Sympatie si kapela získala ojedinelým do-it-yourself prístupom a vynaliezavosťou pri distribúcii vlastnej hudby. Od začiatku svojej existencie ponúka nahrávky zdarma na stiahnutie z webstránok. Debutový album bolo tiež možné kúpiť na mp3 flash prehrávači, stačilo nasadiť priložené slúchadlá a spustiť play. Jedenástku čerstvých songov na novom albume More (vyšlo u Deadred/Starcastic) si môžete vypočuť, či rovno zdarma stiahnuť na webe kapely, alebo kúpiť na ťažkom bielom vinyle.
SPORTO za krátky čas svojej existencie stihli vystúpiť po boku kapiel ako Junior Boys (CAN), Kids on TV (CAN), To My Boy (UK), The Ponys (USA), ENON (USA), Robots In Disguise (UK), Edie Sedgwick (USA), The Notwist (DE), dDamage (FR), World/Inferno Friendship Society (USA), The Autumnist (SK), Pio Squad (CZ), Peťo Tázok (SK), a pod.
http://www.temnysily.cz

PEŤO TÁZOK & KARAOKE TUNDRA
Peťo Tázok aka Bene – spev, rap , Karaoke Tundra – produkcia. Obrazotvorné a uveriteľné príbehy s trochou nostalgie, irónie, tragédie, ale i humoru. I keď býva projekt označovaný ako hip-hopový, treba dodať, že túto kategóriu značne presahuje a ponúka úplne odlišný pohľad než ktokoľvek z doposiaľ známych českých alebo slovenských interpretov. Štýlovo sa skladby PT & KT dajú zaradiť do kategórie alternatívneho rapu či abstraktného hip-hopu, ale od väčšinovej česko-slovenskej hip-hopovej produkcie sa líšia práve spracovávanou témou a inšpiráciou praskavou, glitchovou elektronikou, ktorá je Karaokeho hlavnou doménou.
http://www.myspace.com/petotazok
http://www.myspace.com/karaoketundra

LYRIK
Lyrik je bývalý člen dnes už neexistujúcej skupiny JSS, s ktorou nahral dva albumy: Kompromis (1997) a Rap, čo má reč (2001). Spoluzakladal skupiny Modré Hory a Quasimondo. V súčasnosti ho môžete počuť z frekvencií Rádia_FM, kde moderuje vlastnú reláciu Cirkus, okrem toho hrá v predstavení Viliama Klimáčka „Ginsberg“ v bratislavskom divadle GuNaGu a venuje sa hudbe ako sólo raper.
http://www.myspace.com/lyriklemur

JELLY BELLY
JELLY BELLY je tanečno-phanková forma hluku. Prehrabovanie sa nepreberným množstvom otázok, položených na malom blízkom ostrove a veľkom zámorskom kontinente, mení hľadanie odpovede na mravčiu prácu programátora, ktorý po nociach miesto spánku donekonečna dopĺňa otvorený zdrojový kód. Zvukový remeselníci ignorujú ukončenie deväťdesiatych rokov dvadsiateho storočia a podľa vlastných slov je ich poslaním hudbou namiesto zbraní oslobodiť bájnu krajinu Východného pobrežia.
http://www.myspace.com/j311yb311y

Termíny koncertov SR:
št 19.11. Bratislava – Nu Spirit Club  / Sporto + Peťo Tázok & Karaoke Tundra
pi 20.11.  Piešťany – Kursalon / Sporto + Peťo Tázok & Karaoke Tundra + Teskohippies
so 21.11. Trenčín – Klub Lúč / Sporto + Peťo Tázok & Karaoke Tundra + The Ills
št  26.11. Košice – Tabačka / Sporto + Lyrik + Jelly Belly
pi 27.11. Prešov – Wave Club / Sporto + Lyrik + Jelly Belly
so 28.11. Brezno – Bombura / Sporto + Lyrik + Jelly Belly

redakciu informoval Marek Čulen zo Starcastic Records

PPT_CZ_SK

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky