Novinky

Sme čierne ovce metalu, hovoria Korn

Korn vydali 5.decembra nahrávku s názvom The Path Of Totality.  Korn sa na doske skutočne vybláznili a k spolupráci si prizvali popredných dubstepových DJov ako je Skrillex alebo Noisia. Reakcie sú rozporuplné.

„Vždy som cítil, že sú Korn čiernou ovcou metalovej komunity, pretože nikam nepasujú. Keď som natáčal prvý album, vynašiel som nový štýl hudby. Teraz je to to isté. Dlho som nebol tak nadšený,“ hovorí spevák Jonathan Davis.

Korn práve dnes vydávajú svoj desiaty album The Path Of Totality. Skladá sa výhradne z piesní, ktoré produkovali dubstepoví DJovia. Skrillex sa ujal troch skladieb vrátane singlu Get Up, ku ktorému kapela natočila aj klip, Noisia má na konte tiež tri tracky, Downlink spracoval štyri a Excision dve piesne.

Spevák dodal, že cítil, že sa kapela môže držať svojho štýlu písania songov a napriek tomu nebyť nudná. „Som umelec. A som v tejto hre už tak dlho, že potrebujem výzvy a inšpiráciu. Chcem robiť umenie a chcem ho robiť odlišne,“ povedal Davis.

Spevák tiež prezradil, že mu chýba žúrovanie s kapelou. Na otázku, ako sa jeho súčasný život vyvíja v porovnaní so začiatkami v hudobnej brandži, odpovedal: „Či mi chýbajú staré časy? No jasné! Chcem žúrovať, chcem šňupať koks a šukať ženské a toto všetko. Ale nemôžem. Mám rodinu a drogy by ma zabili,“ priznal Davis bezostýchavo.

text: Katarína Fabianová
foto: archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky