Novinky

Najlepšia koncertná kapela na svete? Coldplay!

Prečo robiť hudobné ankety, keď sa muzikanti vedia pochváliť aj sami? Chris Martin o budúcnosti Coldplay hovorí všelijako, ale na svoju kapelu nedá pri koncertoch dopustiť.

Chris Martin sa v rozhovore pre magazín Q opäť zamyslel nad budúcnosťou skupiny a stále si nedokáže pripustiť myšlienku, že Mylo Xyloto nie je posledná doska a že kapela bude mať silu natočiť ďalší album.

„Po každej doske mám pocit, že je našou poslednou, ale teraz som vo fáze, kedy to myslím naozaj vážne. Fakt si neviem predstaviť, že by sme točili ďalšiu,“ povedal Martin.

Spevák Coldplay si stojí za svojím názorom i po štvrťroku, ale súčasný stav nepripisuje nejakej kríze v kapele. Naopak. Coldplay sú podľa neho vo veľkej forme a v súčasnosti by ste len ťažko hľadali lepšiu koncertnú skupinu.

„Na pódiu to fakt zbožňujem. Mám rád našu kapelu, baví ma s ňou hrať a užívam si to. A keď stojím na pódiu, nepochybujem o tom, ktorá skupina je najlepšia na celom svete,“ dodal Martin s tým, že celá eufória vyprchá hneď ako skončí koncert. Chris zároveň poprel, že by sa vydal na sólovú dráhu. Podľa neho by to bola katastrofa.

Dodajme, že Coldplay spolu hrajú už od roku 1996 a za tú dobu stihli vydať päť štúdioviek.

text: Katarína Fabianová
foto: archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky