Novinky

Slovák Peter Aristone pokrstil v Prahe svoj nový album spoločne s Melanie C.

Slovenský spevák a skladateľ Peter Aristone priviedol na svet svoj prvý sólo album “19 Days in Tetbury”. V sobotu 22. marca 2014 večer ho Peter v prítomnosti Mel C oficiálne pokrstil a pesničky z neho naživo s kapelou odohral na koncerte v pražskom Hard Rock Café. Melanie C album spoločne s Petrom pokrstila a spolu zaspievali spoločný duet “Cool As You”, ale aj svetoznámy hit “First Day Of My Life” (2005, album Melanie C – Beautiful Intentions) a na záver vystúpenia rozkrojili tortu a popriali pražskému Hard Rock Café “Happy Birthday” k jeho piatym narodeninám.

“Priznám sa, že som bol pred koncertom trochu nervózny,” povedal Peter o pocitoch tesne pred koncertom a hneď po koncerte dodal “Atmosféra bola neuveriteľná, koncert som si maximálne užil, ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí dorazili! Toľko ľudí v Hard Rock Cafe som ešte nezažil!”

Peter s Melanie stihli počas soboty množstvo rozhovorov, rádiové unplugged hranie a televízne vystúpenie.  Jeden bol špeciálne pre slovenské médiá.

http://youtu.be/qc9LO0eRxxw

TMA_4641Rozhovor s Melanie C :

Ako ste sa dali s Petrom dohromady?

Peter robil svoj album so známym producentom Gregom Haverom, s ktorým som robila na svojom treťom albume Beautiful Intentions. Greg mi povedal o Petrovi, pustil mi pieseň Cool As You a povedal, že by bolo dobré spraviť to ako duet. Pieseň sa mi veľmi páčila, stretla som sa s Petrom v štúdiu, je to veľmi milý chalan a myslím, že bolo dobré, že sme to nahrali spolu.

Peter nie je známy spevák v Anglicku a ani na Slovensku  zatiaľ veľmi nie.

Peter nie je známy, ale je fajn robiť s niekým novým. Mala som už viacero spoluprác so známymi umelcami, ale je fajn robiť aj s niekým úplne novým. Toto je pre Petra príležitosť, aby ho spoznali ľudia, ktorí o ňom nevedeli a poznali ho napríklad moji fanúšikovia.

Akú hudbu počúvate?

V podstate mám rada všetko, čo je dobré. Mám rada rock, pop, tanečnú hudbu, veľmi rada mám klasiku. Je toľko dobrých žánrov, nie som obmedzená len na jeden a myslím, že je to tak teraz u väčšiny ľudí.

Máte radi skôr alternatívnu hudbu, alebo mainstream, ktorý ponúkajú súčasné rádiá?

Keď pozriem do svojho itunes-u, pravdepodobne skôr alternatívu. Moja malá dcéra má päť rokov, čiže v poslednom čase počúvam veľa popu, napríklad One Direction, Little Mix a podobne, čiže pravdepodobne sa vracia moje popové cítenie.

TMA_5018Boli ste súčasťou veľkej popovej kapely, stále ste populárna, ale predsa, nechýba vám ten ošiaľ okolo? Dá sa to nejako porovnať?

Oh, toto sa vôbec nedá porovnať, dokonca ani moje najúspešnejšie obdobie sólovej kariéry sa nedá prirovnať k šialenstvu okolo Spice Girls. Som veľmi šťastná, že som mohla byť súčasťou fenomenálnej kapely a zažiť to všetko. Bolo to úžasné a pomohlo mi to naštartovať moju sólovú kariéru. Každý, kto je v tomto biznise, zažíva vrcholy aj pády, ale teraz idú veci tým správnym smerom.

Ako vyzerá váš bežný deň?

Snažím sa byť väčšinou ráno doma. Pripravujem raňajky, veziem dcéru do školy. Potom zvyknem dosť pracovať, chodím cvičiť, aktuálne sa pripravujem na koncerty s Joolsom Hollandom, taktiež pracujem aj v divadle a posledný rok sme na turné s predstavením Jesus Christ Superstar. Čiže nie je to úplne bežný deň. Ale dúfam, že čoskoro budú úplne normálne dni, kedy odveziem moju dcéru do školy, pôjdem do štúdia a začnem pracovať na nových pesničkách, pretože plánujem svoj ďalší sólo album.

Máte ešte čas na koníčky?

Šport je môj najväčší koníček, aj keď nemám nato veľa času.

Aký šport máte najradšej?

Veľmi rada pozerám futbal a gymnastiku, ale inak rada behám, bicyklujem, plávam a trénujem triatlon.

Pred pár týždňami ste mali okrúhle narodeniny, robili ste veľkú party?

Áno, bola úžasná. V januári som mala štyridsať. Keď som premýšľala, čo urobiť, najlepšie pre mňa bolo osláviť to na pódiu s mojou kapelou. Bolo to v Sheperd Bush Empire, úžasné miesto, kde koncertovalo množstvo významných umelcov. Pre mňa je to najobľúbenejšie koncertné miesto v Londýne. Bolo tam zhruba 1800 fanúšikov a 200 gratulantov. Bola som na pódiu dve a pol hodiny, a chodili za mnou hostia. S Emmou Bunton sme zaspievali 2 become 1, s Nicole Appleton z All Saints sme spievali Pure Shoes. Bola to krásna noc.

Poviete niečo o plánoch do blízkej budúcnosti? Pripravujete aj ďalšie duetá?

Veľmi si spolupráce užívam, čiže dúfam, že ešte nejaké budú. Aktuálne môj hlavný plán je urobiť ďalší štúdiový album. Zháňam teraz autorov, muzikantov, spolupracovníkov, producentov. Pripravujem sa na letné koncerty s Joolsom Hollandom. Vyzerá to skutočne na náročný rok.

TMA_4327Rozhovor s Petrom Aristone:

Je to jednoduché nájsť producenta v Anglicku? Stačí zavolať, dohodnúť sa a nahrávaš?

Až také jednoduché to nebolo, ale v mojom prípade sa to stalo dosť rýchlo a nečakane. Poslal som svoje pesničky do Anglicka a ozvali sa mi traja vynikajúci a známi producenti. Ja som si vybral Grega Havera, ktorý produkoval okrem iných aj Manic Street Preachers a Melanie C. A tak sa to celé začalo. Počas nahrávania prišiel s nápadom, že či by sme neskúsili duet s Melanie C. Oslovili sme ju, jej sa to páčilo a vzniklo Cool As You.

Je to začiatok vašej dlhodobejšej spolupráce?

Ja dúfam, že to nie je prvá a posledná naša spolupráca. Na to sa musíte opýtať aj Melanie… Ja som bol s našou spoluprácou veľmi spokojný a keď to vyjde, tak určite môžeme v budúcnosti niečo ďalšie…

TMA_4920S Melanie ste už vystupovali niekoľkokrát aj na pódiu…

Áno, premiérovo v londýnskom klube Queen Of Hoxton, pred krstom unplugged v rádiu, teraz na krste a vždy to bolo super. Podarilo sa to nad naše očakávania.

Aká je Melanie na pódiu?

Skvelá, perfektná a profesionálna. Ja už ju nevnímam ako hviezdu, skôr ako kamarátku. Ona sa ako hviezda nespráva. Je veľmi prirodzená…úplne normálna baba…

Najlepšou propagáciou hudby a albumu sú koncerty. Čo chystáte? Kde vás bude možné naživo vidieť?

Teraz budeme mať pár koncertov v Londýne, plánujeme koncerty v Nemecku a v iných krajinách a určite nevynecháme ani Slovensko a Čechy. Všetky termíny zistíte na mojej stránke a facebookovom profile.

aktualizované info :

www.peteraristone.com

https://www.facebook.com/peteraristonemusic

O Petrovi Aristone :

Peter Aristone má 33 rokov. Hudbe sa venuje odmalička a pre dráhu muzikanta sa rozhodol už v štrnástich. Po absolvovaní priemyslovky odišiel šudovať do Prahy na Konzervatórium Jaroslava Ježka. Po jeho absolvovaní v roku 2005 zostal žiť v Prahe. Pracoval ako zvukový inžinier a podieľal sa napríklad na albumoch skupiny Elán. Ako muzikant účinkoval najmä v experimentálnom rockovom kvartete Personal Signet a v poprockovej kapele Popcorn Drama, s ktorou v roku 2011 vydal album a predskakoval na koncertoch Anastacie v Prahe, Bratislave a Budapešti. V roku 2012 sa vydal na sólovú dráhu a jej prvým počinom je album  19 Days in Tetbury.

zdroj: Rado Mešša

 foto: Bohdan Kopčák, Tomáš Martinek

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky