Novinky

Skupina AYA prináša už po 17-krát výnimočné Rockové Vianoce!

Skupina AYA chystá pre fanúšikov rockovo – vianočnú nádielku! Už 17 rokov organizuje unikátny vianočný koncert v Žiline! Tento rok budú Rockové Vianoce výnimočné. Hity, ktorá skupina AYA na koncerte zahrá, si vyberú samotní priaznivci kapely. Chýbať nebude ani live priemiéra úplne nového singlu „Čiary“ a hudobní hostia skupina ARZÉN a 5-násobný Zlatý Slávik Peter Cmorík. Rockeri z AYA, ktorí aktuálne pripravujú nový album, sa už Vianoc nevedia dočkať!

Žilina aj tento rok zažije výnimočné Vianoce! Pre fanúšikov rockovej hudby ich už 17 rokov pripravujú členovia skupiny AYA. 19. decembra v Dome odborov v Žiline zahrá AYA koncert plný hitov, ktoré si zvolia samotní priaznivci. Rockové Vianoce 2014 budú jedinečné aj tým, že na nich sympatickí rockeri naživo predstavia nový singel „Čiary“!

„Na faceebokovej stránke sme oslovili našich fanúšikov, aby napísali, ktoré pesničky by chceli na Rockových Vianociach počuť. A na základe hlasovania sme zostavili playlist. Tento ročník máme tiež pripravené prekvapenie v podobe slávnostnej premiéry a  krstu nášho nového singlu „Čiary“. Takže zažijeme všetci spolu svetovú live premiéru, na ktorú sa veľmi tešíme. Singel sme zverejnili koncom novembra a tak dúfame, že na Rockových Vianociach ho budú už fanúšikovia dôverne poznať a pomôžu nášmu Borisovi s textom“ Smeje sa gitarista skupiny AYA Mário Tománek.

Rockové Vianoce organizujú AYA-ci od roku 1998, aby fanúšikov obdarovali nezvyčajným darčekom v podobe jedinečného koncertu za symbolickú cenu. Na Rockové Vianoce 2014 si skupina AYA pozvala zaujímavých hostí. Okrem skupiny AYA, vystúpia kapely Mad Frequency a Arzén. Hlavným hosťom bude 5-násobný Zlatý Slávik Peter Cmorík!

Tento ročník odštartuje kapela MAD FREQUENCY z Čadce, ktorá už dávno nie je nováčikom na rockovo – metalovej scéne, a ktorej vznik sa datuje do roku 2002. Po nej to odpáli ARZÉN, ktorý je dlhoročnou a neodmysliteľnou súčasťou Rockových Vianoc. Zlatým klincom koncertu bude náš výborný kamarát, 5-násobný Zlatý Slávik Peťo Cmorík, ktorý si s nami určite zaspieva hit „So mnou“. Túto skladbu pred tromi rokmi naspieval na naše výberové CD „AYA – 20 rokov v zayatí + hostia“. Teší sa spevák Boris Lettrich.

Členovia kapely AYA sú spolu už 20 rokov a sviatky spoločne oslavujú práve koncertom Rockové Vianoce. No Vianoc v kruhu rodiny sa nevedia dočkať.

AYA 02Každý rok sa na Vianoce veľmi teším, pripomínajú mi detstvo – sneh, stromček, darčeky, rozprávky v televízii, dobré jedlo, celá rodina pohromade, pohoda, bezpečie. To je to najdôležitejšie, že sme všetci spolu a vládne láska a porozumenie. Osobne kupujem darčeky dva dni pred Štedrým dňom, je to výborný adrenalín a chvalabohu mi to doteraz vždy vyšlo! Ale ostatní v kapele sú dúfam poriadnejší ako ja.“ Prezradil s úsmevom Mário Tománek.

Líder AYA Boris Lettrich spieva nielen na Rockových Vianociach, ale aj doma na Vianoce.

„Čím som starší, tým viac sa teším na Vianoce. Len sneh by som chcel na tento rok tam hore vyprosiť. A darčeky? Po mnohých neúspešných pokusoch kúpiť mojim trom krásnym dievčatám vhodný darček som musel priznať potupnú porážku. Dokonca vraj už ani vo voňavkách sa nevyznám. Tak, aby som niečo nepokazil zlým darčekom, alibisticky celý Štedrý večer spievam koledy a vyhlasujem, že Vianoce sú predsa sviatky pokoja a lásky. A ten najkrajší dar je zdravie mojej rodiny, za ktoré sa vždy modlím a ďakujem.“ Prezradil spevák Boris Lettrich.

Na minulých ročníkoch Rockových Vianoc sa okrem kapely AYA ako hostia predstavili skupiny IMT Smile, Peha, Gladiátor, Desmod, No name, Nocadeň, Arzén, Vidiek, Komajota, Buty, Šleha, Massriot s Robom Šimkom a interpreti Vašo Patejdl, Zuzana Smatanová, Mirka Partlová, Michaella či Tomáš Bezdeda. Nenechajte si ujsť Rockové Vianoce už 19. decembra v Žiline! Vstupenky si môžete kúpiť hodinu pred koncertom v Dome odborov v Žiline alebo za zvýhodnenú cenu v sieti Ticketportal http://www.ticketportal.sk/event.aspx?ID=20291

zdroj: Nora Krchňáková

foto: AYA

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky