NovinkyFotoreportyReportáže

Mikulášska Megaparty v Košiciach: Menej vystupujúcich na zábave neubralo!

Mikulášsky večer priniesol do Košíc bohatý balík hudobnej nádielky. V zaplnenej Steel aréne zažili fanúšikovia pestrý program s viacerými prekvapeniami. Milými aj nemilými.

Očarujúci lineup sľubujúci mnohé známe mená slovenskej a českej scény prilákal slušný počet návštevníkov, ktorí si mohli z rôznych žánrov vybrať to svoje. Nepríjemným zistením však bolo, keď niektorí umelci zrušili svoju účasť krátko pred vystúpením. Informácie najčastejšie prichádzali cez sociálne siete. S ohľadom na svoj zdravotný stav (čomu samozrejme rozumieme) sa ospravedlnili fanúšikom Celeste Buckingham aj košičanka Tina. Za ich domácnosť to na Megaparty svojim vystupenim vybavil jej partner Separ. Náhradou na poslednú chvíľu bola šarmantná a talentovaná Anita Soul. Fanúšikom sa však neušlo viac umelcov. K absencii mien: Ego, Ben Cristovao a 4D projekt sme požiadali o ofiaciálne vyjadrenie organizátorov koncertu. Ich reakciu sme do dnešného dňa neobdržali, takže sa možno iba domnievať, čo všetko za tým bolo. V každom prípade bolo v Košiciach poriadne veselo vďaka ostatným hviezdam, ktoré prišli, aby potešili a užili si spoločne s fanúšikmi pestrý večer. Od 19 tej sa teda roztočil kolotoč kratších vystúpení, v ktorom umelci dostali priestor v priemere na 3 – 4 skladby. Domáci Peter Bič Project rozohriali svojimi hitmi plniacu sa arénu hneď od začiatku. Publikum však ocenilo ich tradične energické nasadenie a aj známe pesničky ako Hey Now alebo Holiday:

Živé nástroje boli v kontraste s niektorými nasledujúcimi vystúpeniami na ,,half playback“ , ktoré vzhľadom na počet mien na lineupe boli asi nevyhnutnosťou najmä z časového hľadiska. Plus Hip-Hopové hviezdy to ako zvyčajne vyriešili s podmazom, či beatom od DJa. Pop-oví interpréti si na svoj minikoncert pribalili tanečníkov, ktorí im dali viac šťavy. Takúto stratégiu zvolili Twins, Dominika Mirgová, prípadne Igor Kmeťo ml. Ten však prišiel bez tanečníc aj bez staršieho člena Kmeťobandu, takže na pódiu si musel poradiť sám. S hitmi ako Vagabund, Amen Savore a ďalšími nemal absolútne žiaden problém zabaviť publikum a pripraviť tak aj pôdu pre Rytmusa, ktorý nasledoval po ňom. S istotou možno priznať, že Rytmusove vystúpenie patrilo k vrcholom večera. Jedinou škodou bolo to, že sa nedohodli spolu s Igorom a Amen Savore nedali spolu, ale obaja zvlášť. Rapperovi aréna doslova patrila.

10841337_10203289403811211_406574394_nPozitívnym myslením a radami do života nadchol mladých návštevníkov. Svojimi hitmi a notoricky známymi textami, ale aj publikovými aktivitami gradoval atmosferu na maximum. Tisíce led svetiel z mobilov alebo jeho prechádzka davom, kde podával ruky aj fanúšikom vo vzdialenejších sektoroch určite zostane mnohým zúčastneným v pamäti. Tak isto zaujal aj inovatívny prvok, ktorý pripravili organizátori najmä pre fandov sociálnych sietí. Na pódiovej veľkoplošnej ledke mohli cez twitter a instagram zdielať ich fotky priamo z akcie so všetkými v hale a vidieť sa tak s kámošmi nad hlavami spevákov. Výborný nápad. Aktuálne veľmi úspešné rádiové skladby Mandolína a Nelutujem odzneli sj na Mikulášskej Megaparty vďaka Adamovi Ďuricovi. Spolu so svojou kapelou vrátil do haly ,,živý element“. Po vystúpení si našiel čas aj na pár otázok, na vianočnú tému. Rozhovor prinesieme onedlho.

Niekoľkonásobná ,, zlatá slávica“ Zuzana Smatanová taktiež stavila na istotu a pre arénu si pripravila najväcšie hitovky. Tu však Zuzka naplno využila potenciál prítomnosti kolegu Adama Ďuricu a tak spoločne na jednom pódiu zaspievali ich letný duet Miesta. Zuzana Smatanová nám exkluzívne po vystúpení porozprávala o jej zážitkoch z detstva a spomienkach na rok 2014, rozhovor prinesieme čoskoro. Následné hip-hopove vystúpenia Separa, Kaliho organizátori čiastočne kvôli krátkosti času museli skracovať. Na čerešničku na torte vo forme vystúpenia Majka Spirita. Aj to v mixovanej podobe prinieslo jeho najväčšie hity. Singel Ženy Treba Ľúbiť teda tiež nechýbal.

10653623_10203289398131069_552008532112995765_nKrátko pred polnocou sa rozlúčili aj s parťákom (Oteckom) z H16, ktorý mu robil sparinga na podiu, a tým dal bodku za celým večerom.

Z reakcií fanúšikov prevládala spokojnosť s tými, čo vystúpili. Oproti plánovanému záveru o 22. hodine však fanúšikovia ,,dostali“ dve hodiny navyše. Celkovo však večer ponúkol viacero skvelých vystúpení aj energickú atmosféru.

Kompletný fotoreport nájdeš TU!

Autor&video: Martin Laškovský

Foto: Alexander Stojkovič

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky