Novinky

CHINASKI pokrstili na Slovensku kúsok Anglicka

Kúsok atmosféry z legendárneho anglického štúdia Rockfield, v ktorom nahrali Queen slávnu Bohemian Rhapsody, či Coldplay skladbu Yellow priniesla včera do bratislavského klubu Loft úspešná česká skupina CHINASKI.

Album nahrávaný v tomto štúdiu pokrstili na koncerte pre média a limitovaný počet fanúšikov. Hneď v úvode večera odohrali naživo kompletne celý album ROCKFIELD vrátane nového singla Každý ráno. Na záver prvej časti prišla na rad aj u nás úspešná pesnička Víno. Po nej frontman skupiny, čerstvý otec nového albumu, ale aj dcérky Frídy, Michal Malátny pozval na pódium zástupcov vydavateľstva Brainzone Ladislava Vajdička a Davida Tkáč. Doniesli so sebou nové CD, šampanské a špeciálneho hosťa, producenta albumu Gregga Havera (Manic Street Preachers, Melanie C, Peter Aristone a mnohí ďalší). Práve on sa stal “slovenským” krstným otcom albumu ROCKFIELD.

DSC_0334V Prahe album v nedeľu 7.12. v Lucerna Music bare uviedli do života Jiří Suchý a Jitka Molavcová.

Michal: “Bolo nám veľkou cťou, že nám album pokrstili také legendy ako pan Suchý a pani Molavcová. Stertnutie s nimi je obrovský zážitok. Zažívam ho počas našich spoločných predstavení v divadle Semafor a obdivujem ich stále mladícku energiu, humor a nadhľad. Na Slovensku sme chceli album predstaviť našim fanúšikom aj s jeho producentom Gregom Haverom a sme veľmi radi, že priletel až z Nového Zélandu, aby ho prišiel pokrstiť.”

DSC_0217Jedenásťnásobný, aktuálne strieborný Český slavík, skupina Chinaski potom odohrala set svojich najúspešnejších hitov, ktorý divákov rozospieval a roztancoval. Doslova ich nechceli pustiť z pódia. Po niekoľkých prídavkoch ich ešte dlho do noci “okupovali” podpisovaním nového albumu a spoločným fotením.

aktualizované info :

www.chinaski.cz

www.facebook.com/chinaskipage

zdroj: Rado Mešša

foto: Martin Veleba, Monika Kudelová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky