NovinkyKam na koncert?

Sima Martausová splnila prianie fanúšikov

Sima aj jej Päť chlapov v kapele (Igor “Ajdži” Sabo-bicie, Martin Zajko – gitary, mandolíny, ukulele, Pišta Lengyel – gitara, steel guitar, Martin Gašpar – kontrabas, basa, Martin Wittgruber – klávesy, akordeón) splnili prianie fanúšikov a v štúdiu nahrali spontánnu vianočnú pesničku Vianočné Šalalí, ktorá vznikla minulý rok, tesne pred Vianocami, cestou vo vlaku na vystúpenie do Košíc.

„Celé to vzniklo vo vlaku a veľmi rýchlo. K melódii sa mi text písal skoro sám…Neplánované video sme v uliciach predvianočných Košíc nakrútili s kamarátkou na druhý deň, namiesto pôvodne dohodnutej kávičky. Veľmi ma teší, že video sa ľuďom zapáčilo a preto sme sa rozhodli dať tejto skladbe aj štúdiovú podobu, ktorá bola hotová rovnako rýchlo, ako to celé vlastne začalo,“ objasnila Sima.

Momentálne sa Sima s úspechom postupne predstavuje českému publiku ako hosť na vypredaných koncertoch turné mladej a v Čechách už veľmi populárnej skupiny JELEN, ktorá si ju vybrala ako hosťa. Spoločne už absolvovali koncerty v Brne, Ostrave, Karlových Varoch a Hraniciach na Morave.

S kapelou Jelen si veľmi dobre rozumieme, ich harmonikár Janek Kovařík sa na jednomm z koncertov ku mne len tak pridal a odvetdy už hrá vždy spolu so mnou“, prezradila o spoločnom hraní Sima.

V každom z českých miest má Sima pripravenú pieseň o ich meste, ktorú veľmi rýchlo naučí publikum a s radosťou si ju spoločne zaspievajú. Má pripravené aj ďalšie pre Plzeň, Pardubice, české Budějovice a Prahu, a v prvej polovici decembra ich aj v jednotlivých mestách zaspieva. Určite rovnako úspešne a s veľkou podporou publika, ako na predchádzajúcich zastávkach jej hosťovania na turné skupiny Jelen.

Okrem českých koncertov stíha aj koncertovanie po celom Slovensku. Predvianočnú šnúru koncertov zakončí už takmer tradične na dnes už skoro vypredanom koncerte v klube Ateliér Babylon v Bratislave.

Termíny koncertov :

9.12.České Budějovice

13.12. Praha

15.12. Smižany

17.12.Nitra

20.12.Bratislava

aktualizované info :

www.simamartausova.sk

https://www.facebook.com/pages/Sima-Martausová/306953752770387?fref=ts

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky