NovinkyKam na koncert?

LUCIE – 30 rokov – TURNÉ 2016

Skupina LUCIE, ktorá sa minulý rok po desiatich rokoch vrátila na koncertné podia so svojimi desiatimi vypredanými koncertami, ktoré navštívilo viac ako 150 000 fanúšikov, potvrdila svoje koncertné plány i pre nasledujúci rok. V júni a júli 2016 sa Lucie predstaví na troch exkluzívnych koncertoch pod šírim nebom v Čechách a na Morave a jednom halovom koncerte na Slovensku.

Dá sa predpokladať, že kostrou koncertov budú predovšetkým skladby dlhoročnej a úspešnej kariéry najznámejšej českej skupiny a množstvo narodeninových prekvapení. LUCIE a ich tím v tejto dobe pracuje na vizuálnej a zvukovej podobe týchto koncertov.

Sériou československých koncertov LUCIE oslávi 30. výročie od svojho prvého koncertného vystúpenia.

Darčeky však budú rozdávať páni Koller, Kodym. P.B.Ch. a Dvořák. Hneď prvý darček, ktorý pripravili pre svojich fanúšikov, má podobu úplne nového videoklipu:

Komentár skupiny Lucie k novému videu:

“Nakrúcať klip po toľkých rokoch bolo pre nás veľmi zaujímavé. Zverili sme sa do rúk skúsených profesionálov, nakrúcanie sme si užívali a s výsledkom sme spokojní. Pevne veríme, že spokojní budú i naši fanúšikovia. Všetkým odporúčame pozrieť si video až do úplného konca. Tešíme sa na skoré stretnutie s vami.”

Skupina LUCIE v pôvodnej, najznámejšej zostave David Koller, Róbert Kodym, P.B.Ch a Michal Dvořák práve v týchto dňoch pracujú na prípravách koncertov, počas ktorých opäť vrátia na koncertné pódiá svoje najväčšie hity. Lucie vstúpila na českú hudobnú scénu v roku 1988, viacmenej bola založená už o dva roky skôr, kedy odohrala svoj úplne prvý koncert. Prvou sólovou platňou bola s rovnakým názvom Lucie z roku 1990, posledným pôvodným albumom „Dobrá kočka která nemlsá“ z roku 2002.

LUCIE, naposledy držiteľ titulov interpret, skupina a album dvadsaťročia dvadsiateho ročníka vyhlásenia hudobných cien Anděl, v minulosti tiež napríklad víťaz Českého slávika v rokoch 1990 až 2002, je veľkým pojmom českej hudobnej scény. So všetkými svojimi tromi štúdiovými nahrávkami porazila magickú hranicu 100 000 predaných nosičov a získala “Diamantovú platňu”. Celkovo skupina predala viac ako milión hudobných nosičov. Ich minuloročné turné bolo divácky veľmi úspešné. Všetky koncerty boli vypredané a Lucie sa zároveň stala prvou skupinou v histórii, ktorá trikrát po sebe vypredala pražskú O2 arénu.

Skupina Lucie nedávno podpísala so spoločnosťou Live Nation Česká republika zmluvu o exkluzívnom zastupovaní. Popredná spoločnosť v oblasti živej zábavy tak zastupuje a organizuje koncerty tejto legende českej populárnej hudby.

16.6.PLZEŇ – Amfitáter Lochotín / ceny vstupeniek 690 – 790 Kč

22.6. BRATISLAVA – Incheba Expo Aréna / ceny vstupeniek 29 – 59 EUR

24.6. BRNO – Velodrom / ceny vstupeniek 690 – 890 Kč

1.7. PRAHA – Eden Aréna / ceny vstupeniek / 690 – 1290 Kč

Vstupenky v sieťach Ticketpro a Ticketportal.sk v predaji od 2.12.2015.

zdroj: Lenka Slaná

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky