NovinkyKam na koncert?

Kapela JEHO SKROMNOSŤ & PERSONÁL má za sebou prvé miniturné a prvý klip a pred sebou ďalšie turné, tentokrát spoločné s kapelou Romanes!

Jeho Skromnosť & Personál je názov sólového, resp. bočného projektu gitaristu a spoluzakladateľa rockandrollovej kapely Slobodná Európa Sveťa Korbeľa, ktorý vznikol len pred dvoma rokmi v 2013 ešte pod názvom Cukor a bič. O rok neskôr ho Sveťo premenoval na súčasný názov Jeho Skromnosť & Personál. Kapela hrá drsný punk rock od podlahy s cieleným špinavým garážovým zvukom, pričom sama svoj štýl označuje ako garage psychedelic punk. Je ovplyvnená kapelami ako Stooges, Ramones, MC5 či Damned a vznikla Sveťovou iniciatívou, keďže sa mu časom nakopilo viacero hudobných nápadov, ktoré postupne pretavil až do hotových pesničiek, ktoré by sa však pre jeho materskú kapelu Slobodná Európa štýlovo až tak moc nehodili.

Okrem samotného gitaristu a speváka Sveťa Korbeľa kapelu Jeho Skromnosť & Personál tvoria basgitarista a vokálista Martin „Štulo“ Štulajterbratia Kubo (gitara) a Jano (bicie) Hrčkovci, známi zo stále aktívnych kapiel Kaktus a Ramones Bratislava, či z dnes už neexistujúcej formácie Pink Panther. Svoj prvý premiérový koncert kapela absolvovala minulý rok v Bratislave, konkrétne 15. augusta 2014 na lodi počas plavby po Dunaji z prístavu po hrad Devín a naspäť. Tento koncert sa zvukovo celý zaznamenal a je možné si ho vypočuť, či dokonca celý stiahnuť na stránkach Soundcloudu (https://soundcloud.com/jeho-skromnos-person-l/sets/nazivo-na-lodi).

V lete tohto roku kapela v priestoroch bratislavského klubu MMC nahrala svoj debutový album s názvom Žiadny rešpekt! Pesničky s cieľom dosiahnutia špinavého garážového zvuku nahrala naživo v podstate na jednu šupu, čím sa dosiahol výsledný efekt. Album „Žiadny rešpekt!“ vyšiel v polovici septembra, obsahuje 10 skladieb a je dostupný na portáli http://shop.zijemehudbou.sk/shop/jeho-skromnost-personal/.

Kapela následne vyrazila na svoju prvú Minitour 2015 a na prelome mesiacov september a október odohrala 6 koncertov (Trnava, Bratislava, Nitra, Stupava, Banská Bystrica a Nové Mesto nad Váhom), pričom na každom z nich svoj debut aj pokrstila.

Na bratislavskom koncerte si kapela sama na kolene natočila a následne zostrihala aj svoj prvý videoklip k skladbe „Nech padne Veľký Babylon“, ktorý sa dá pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=gmMJPR53WAo.

Momentálne skupina chystá ďalšie turné na obdobie od konca januára do konca februára 2016, tentokrát však spoločné s kapelou Romanes, čo je sólový projekt basgitaristu skupiny Inekafe Romana „Hula“ Hulína. Termíny, ktorých bude 10 až 12 budú známe už najbližšie dni! Po jej skončení kapela plánuje koncertovať až na niektorých letných festivaloch.

Viac info na:

Facebook: https://www.facebook.com/cukorandbic

Bandzone: http://bandzone.cz/jehoskromnostpersonal

Reverbnation: https://www.reverbnation.com/jehoskromnostpersonal

Mixcloud: https://www.mixcloud.com/svetokorbel/

SoundCloud: https://soundcloud.com/jeho-skromnos-person-l

zdroj: Roman Fecko

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky