Novinky

Richard Müller je zlatým Slávikom

V piatok 26. novembra večer zavŕšil Richard Müller svoj comeback. V kategórii spevákov porazil Mira Žbirku aj dlhoročného víťaza Petra Cmorika a stal sa zlatým Slávikom.

Müller má za sebou rok plný aktivít – na jar vydal album Už, počas leta intenzívne koncertoval, v októbri sa na trhu objavila kniha jeho fotografií Enter a na koniec roka si naplánoval predvianočné komorné turné po divadlách Potichu Tour 2010.  Fanúšikovia mu svoje sympatie vyjadrili takým veľkým počtom hlasov, že medzi  tohtoročné veľké úspechy môže zaradiť aj víťazstvo v ankete Slávik 2010.  Richard ho však berie veľmi triezvo.

„Už dávnejšie som si uvedomil aké jednoduché je pozíciu stratiť. A ak to spravíte z vlastnej iniciatívy, je to o to bolestnejšie,“ povedal krátko po prevzatí ceny. „Keď som sa minulý rok vrátil, mal som pocit, že nie je ešte všetko zmarené a že sa dá aj ďalej úspešne pracovať.“

Najväčšiu vďaku Richard vyjadril svojim fanúšikom, ktorí jeho návrat privítali s veľkou radosťou. Vďaka ním sú Müllerove koncerty vypredané a vďaka ním je zlatým Slávikom. „Veľmi im ďakujem. Som rád, že rezonuje to, čo robím a mám z toho obrovskú radosť, pretože práve to je najdôležitejšie. To, čo robíme v popmusic, robíme predovšetkým pre ľudí.“


Zlatého Slávika Richarda Müllera môžete najbližšie vidieť na ďalšom koncerte v rámci jeho aktuálneho Potichu Tour  v utorok 30. novembra v Žiline. Väčšina zo zostávajúcich 16. vystúpení je už dnes vypredaná.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky