Novinky

LENKA DUSILOVÁ odohrá v decembri akustické koncerty v Nitre a Bratislave!

Lenka Dusilová, niekoľkonásobná držiteľka výročných hudobných cien Anděl, nevystupuje na Slovensku často. Plánuje to však zmeniť. Ešte tento rok ju jej slovenskí fanúšikovia budú môcť vidieť hneď niekoľkokrát.

Spolu so svojím kontrabasistom Rasťom Uhríkom (Vertigo Quintet, Lanugo, Yvonne Sanchez) 16. decembra odohrá koncert v Nitre v klube Valašský šenk (http://www.valasskysenk.sk). Na druhý deň 17. decembra vystúpi sólovo s gitarou v Bratislave v klube – Music Gallery u Dežmára (http://www.musicgallery.sk/). Na týchto koncertoch budete môcť počuť Lenkine staršie skladby, ale taktiež aj jej novú tvorbu z pripravovaného albumu, ktorý by mal vyjsť na jar 2011.


Lenka Dusilová je mimoriadny úkaz českej hudobnej scény. S Davidom Kollerom z kapely LUCIE založila skupinu PUSA. Neskôr už ako sólová speváčka spolupracovala v r. 2006 s českými a americkými osobnosťami (mj. bubeník Scott Amendola, spoluhráč Madeleine Peyroux či Billa Frisella). Z tejto spolupráce vznikol jej najzrelejší album Mezi světy. V roku 2007 absolvovala turné po USA (zahrala si aj s ikonou moderného country Emmylou Harris), na českej scéne sa nenápadne zžila s hudobníkmi z postjazzového Vertigo Quintetu. Hosťovala v tradičných pesničkách na nových nahrávkach kapely Čechomor.

V rámci projektu Eternal Seekers spolupracuje v súčasnosti s Clarinet Factory a Beatou Hlavenkovou, o texty Lenka Dusilová tentokrát požiadala predovšetkým básníka Bogdana Trojaka, laureáta Ceny Jiřího Ortena a výročnej literárnej ceny Magnesia Litera. Zaznejú tu však – pre niekoho prekvapivo – aj iné, dosť rozdíelne inšpirácie: verše Františka Halase a nikdy nenahraná skladba, s ktorou päťnásťročná Lenka Dusilová začínala svoju spevácku kariéru s pražskou rockovou kapelou Sluníčko. S Eternal Seekers Lenka Dusilová znovu ukazuje, že je jej vlastná odvaha, sugestívnosť i zrozumiteľnosť.

http://www.lenkad.com/
http://www.eternalseekers.cz/
http://www.myspace.com/lenkadusilova
http://www.facebook.com/pages/Lenka-Dusilova/47460271846?ref=ts

zdroj: Andrea Pivarčiová

foto: archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky