NovinkyReportáže

RAMMSTEIN Revival Band rozpálil s AHOI TOUR celé Colloseum v Košiciach!

Známa kapela Rammstein Revival Band SK uzavrela koncertný rok v rámci AHOI TOUR v sobotu 15.12.2018 so stovkami fanúšikov v obľúbenom košickom Colloseu. Návštevníkom pripravili doslova rozpálenú show. Nechýbalo pogo, kvalitné pyro efekty a samozrejme ani najväčšie hity nemeckej formácie.

Chalani pôsobia na scéne už 6 rokov. Hrajú výber tých najlepších a najpopulárnejších piesní od legendárnej skupiny RAMMSTEIN. Ich cieľom je sa čo najvernejšie priblížiť  kapele R+, preto máme možnosť vidieť na koncertoch aj detailne prepracovanú pyrotechnickú show. Vystupovali na Slovensku aj v Čechách. Majú bohaté skúsenosti z desiatok vystúpení a stovky verných fanúšikov.

AHOI TOUR pripravovali približne 6 mesiacov. Nácvik funguje v tzv. fázach. V prvej fáze  sa robí video-analýza, kde si chalani pozrú všetko do detailov. Pri druhej fáze sa vyrábajú rekvizity. Tretia fáza slúži kostýmom a nácviku piesní. Na záver sa venujú pyrotechnickej show. Všetky efekty a rekvizity dôkladne sledujú na origináli. Vďaka tomu môžeme vidieť ich kvalitné prevedenie a zažiť strhujúci koncert. Dokonca možno pochváliť aj dobrý herecký výkon, ktorý je doplnený detailnými kostýmami, ktoré si dávajú šiť ručne a na mieru.

Colloseu chlapci predviedli dokonalé spojenie všetkých spomínaných prvkov. Už od začiatku nechýbal ani crowd surfing, keď sa v prvej pesničke okolo 500 ľudí začalo masívne hýbať do rytmu hudby, nechýbalo ani pogo a ruky hore.. Hneď po úvodnej skladbe sa prezliekli do bavorských krojov. Kapela predstavila celkovo 19 piesní z rokov 2004/2005.  Dôležité pravidlo ich koncertoch: neberte si do davu pivo ani iné nápoje, pretože už za minútu ho nebudete mať. Nie, nevypije vám ho spevák, stačí iba pár pohybov v dave a môžete si ísť rovno po ďalšie.. 🙂

Sobotnému večeru dodali na sile aj pyrotechnické vymoženosti z Čiech. Konkrétne: bengálske ohne, konfety, veľa pary a svoje dokázal aj samotný dav. Chalani sa stíhali prezliekať presne na čas, vďaka čomu  koncert mal rýchly spád. Členov kapely sme teda videli  ako v bavorských krojoch, neskôr aj speváka ako kuchára, ako ohňom zapaľoval kotol. Hlavní aktéri Samuel Gonda a Peter „Gedi“ Gedeon,  každého rozpálili. Hlavne ženy, tie sa nevedeli vynadívať na takmer polonahých chlapov na pódiu a v krojoch. Odzneli známe skladby ako Moskva, Du Hast, Amerika alebo Onne dich.  Najviac ľudí spievalo pri skladbe  Du Hast. Vtedy sa už hýbal celý klub. Každý kto mohol skákal, prípadne pogoval. Ohňostroj a para pridali na grádoch, čo ľudí ešte viac rozpálilo a začali si ešte viac užívať koncert. Všetko sa ukončilo dlhým, niekoľko minútovým potleskom.

Chválime, že si kapela dala záležať aj na ohraničení bezpečného priestoru, aby sa nikto nezranil. Chlapci hrali v zostave: Peter „Gedi“ Gedeon (singer), Simon Liguš (guitar), Tomáš Magdoško (guitar), Boris Goga (bass guitar), Richard Groskop (drums), Samuel Gonda (keyboards).

Vyše 520 ľudí odchádzalo z parádnej ohňovej show s vyspievaným hrdlom a úžasnou spomienkou. Nikto sa nezranil a po koncerte si fanúšikovia dopriali orosenú odmenu na schladenie. Už teraz sa tešíme na ďalšie rozpálené vystúpenia!

Autor a foto: Katka Nagyová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky