NovinkyDivadloKam na koncert?

R. Pomajbo si úlohu režiséra valentínskej Touhy užije aj v Košiciach

KOŠICE (29.01.2013) Daniel Landa je mimoriadne tvorivý umelec, ktorý sa presadil nielen ako hudobník a spevák, ale úspešnú stopu zanechal aj v divadelnej a filmovej brandži.

Obidva svety sa mu podarilo spojiť dokonalým spôsobom, keď v roku 2007 uviedol do kín film Kvaska a o rok ho preniesol na divadelné dosky v muzikáli Touha. V obidvoch spracovaniach si po boku Lucie Vondráčkovej, Jiřího Korna alebo Rudolfa Hrušinského najml. zahral jednu z hlavných postáv Roman Pomajbo. „Tento postup, kedy vznikol najskôr film a až po ňom muzikál je raritou, pretože väčšinou je to naopak,“ poznamenal slovenský herec.

V úlohe režiséra sa R. Pomajbo predstaví aj vo februári v košickom Divadle CASSIA. Ako dodal, jeho postava ho bavila od začiatku natáčania, či skúšania, lebo herci jeho pokyny brali ako záväzné. „Kolegovia ma začali brať rovnako vážne, ako režisérku Mirjam Landa. Keď som im hovoril herecké pripomienky, rešpektovali ich ako režisérske. Všetci museli robiť to, čo povedala Mirjam, ale ja som bol jediný, kto jej mohol pošepnúť svoj názor. Na konci sa prídem pokloniť navoňaný v obleku a aj publikum má často pocit, že režisérom som práve ja,“ smial sa R. Pomajbo.

roman-pomajbo-4Muzikál Touha je o láske z divadelného prostredia, ktorej príbeh sa začína útekom Bena z väzenia. Jeho cieľom je dostať sa na konkurz do muzikálu a získať si srdce hlavnej hviezdy Karin. Tá však chodí s obchodníkom Oskarom a mladý Rómeo má popri úteku pred políciou, či trápením sa s hereckou výzvou o problém navyše… Laická, aj odborná verejnosť ocenila, že predstavenie necháva v autentickej podobe nahliadnuť do zákulisia divadelného sveta. Korenie celej „love story“ dodávajú strhujúce tanečné vystúpenia, výborná muzika a odzbrojujúci humor. „Veľkou devízou tohto muzikálu je možnosť „vstúpiť“ do hereckých šatní, kde sa vždy udeje niečo vtipné. Väčšina muzikálov pôsobí tajomne a vážne, no v tomto prípade si diváci užijú poriadnu dávku zábavy. Okrem toho, v porovnaní s filmom je v muzikáli viac pesničiek, ktoré Dan Landa neskôr zložil,“ dodal R. Pomajbo.

http://youtu.be/pyvvslg9qww

Titulnou skladbou je megahit Touha, pri ktorom Daniel Landa opäť potvrdil výnimočný muzikantský talent. Nadčasový charakter dáva piesni fakt, že každý z nás po niečom túži a ako odpoveď ponúka muzikál slogan „nic není dost velkej cíl, aby ses nepokusil…“. „Považujem za správne dávať si ciele a ísť za nimi. Myslím si, že práve túžba posúva každého z nás ďalej. V súkromí je mojou najväčšou túžbou rodina a v čase, kedy sme v Košiciach, „budem“ jednou nohou v pôrodnici. V apríli totiž s manželkou čakáme tretie dievčatko a už teraz sa zabávam na predstave, že raz skončím ako v rozprávke Soľ nad zlato,“ prezradil v dobrej nálade R. Pomajbo.

Muzikál Touha môžete vidieť v Divadle CASSIA v Košiciach 14. a 15 februára. Lístky sú k dispozícii v pokladni divadla alebo na www.ticketportal.sk. Viac info na www.divadlocassia.sk.

Zdroj: Imrich Makó

Foto: Richard Kocourek

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky