Novinky

Punková legenda Konflikt vydáva nový album!

Po piatich rokoch vydáva skupina Konflikt svoj dlho očakávaný album pod názvom „Somnium“ (Sen)! Album sa nahrával rekordných 6 týždňov a chalani pripravili až 15 skladieb (53 minút) klasického Konflikt-punku, ktorý je opäť miešaný aj s inými žánrami, ako metal, ska, folk, country…

 

Jedna z najpopulárnejších stredoeurópskych punkových skupín, ktorá minulý rok oslávila 20 rokov a okrem množstva koncertov v Európe stihla koncertovať aj v pre našich hudobníkov exotickej Kolumbii vydáva koncom apríla svoj novučičký album “Somnium”.

Album je obohatený sólami gitarového virtuóza Pala Chodelku a

ako je u tejto kultovej kapely zvykom, aj na tento album si zavolali hosťovať kamarátov z iných kapiel!

Na albume sa tak objavili: spevák Ota Hereš (Alkehol, Törr), celá dychová sekcia kapely Polemic, na akordeóne si zahral Wlasta zo skupiny Odpad, na triangli Dušan Drobný a nahrávania sa zúčastnilo aj sláčikové trio Galgani Miška Bobáňa!

V playeri na stránke www.bandzone.cz/konflikt si môžu fanúšikovia vypočuť ukážky 4 skladieb z 15-tich , ktoré budú na novom albume Konflikt – Somnium!

Chalani z kapely ako veľkí „fanúšikovia“ Rytmusa a celej Superstar napísali aj skladbičku o tejto súťaži a ako bonus ju umiestnili na stránku bandzone v plnej verzii!

Zvyšných 10 skladieb ešte v sebe skrýva veľa prekvapení pre všetkých poslucháčov. Mnohé z nich Konflikt zahrá už na krste albumu túto sobotu 30.apríla v bratislavskom Randall Klube, kde Konflikt odohrá až 30 skladieb. Hosťami koncertu budú aj skupiny Fatal Error, Cenzúra a Konečná Verzia plus jedno prekvapenie!

 

Vstupenky na sobotňajší koncert a krst nového albumu sú v predpredaji na www.ticketportal.sk

Autor: Jan Kakascik

Foto: Archív

 

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky