Novinky

Edičný plán hudobného vydavateľstva PJ RECORDS. Tešiť sa môžete na 4 nové tituly!

Vtipná, originálna a multižánrová Iná vlna, „funk and roll“ v podaní slovenských Švepes, chytľavý rock s prvkami punk – rocku mladých Rock reunion, ale aj vážna hudba skladateľa Jozefa Nomülnera – to sú hudobné novinky, ktoré v roku 2011 prinesie hudobné vydavateľstvo PJ RECORDS.

Tohtoročný edičný vydavateľský plán tvoria väčšinou debutové albumy mladých interpretov, ktorí svoje prvotiny nahrávali v nahrávacom štúdiu PJ SOUND STUDIO.

Medzi hviezdami je názov CD kapely Iná vlna, ktorá vznikla iba začiatkom minulého roka a už od marca t.r. sa fanúšikovia môžu tešiť z albumu, kde nájdu multižánrové skladby s vtipnými textami a originálnym speváckym  prejavom. Na albume boli použité výhradne živé nástroje a zaujímavé hudobné postupy čerpané z hudby 80. rokov, ktoré pomohli Inej vlne vniesť poslucháča práve do tejto atmosféry.

Kapelu tvorí Edo Majer – spev, Tony Benedek – bicie, Zdeno Ruzička – gitara, Martin Číž – basová gitara a Erik Knižka – klávesy.

Viac o tejto zaujímavej hudobnej  „partičke“ sa môžete dozvedieť aj na ich profile na Facebooku.
V polovici apríla vychádza debut skupiny Švepesktorú tvoria HLAVO – spev a gitara, BUKO – klávesy,MOMO – bicie a KUBRO – basová gitara.

Ako sami tvrdia, hrajú „funk and roll“, album nahrávali v hudobnom štúdiu  PJ SOUND STUDIO pod producentským dohľadom Petra Dobríka a Martina „BUKA“ Bukového. Zaujímavosťou je kombinácia časom osvedčených postupov a moderných prvkov súčasných digitálnych vymožeností. Poslucháči sa teda môžu tešiť na zvuk analógových magnetofónov, ale aj moderných samplerov. Na tvorbe hudby sa podieľali všetci členovia kapely, pesničky si otextoval spevák HLAVO.

Krst albumu sa bude konať 27. apríla o 19.00 hod. v Bratislave v klube Music Gallery u Dežmára.
Viac informácii o kapele sa dozviete na ich internetovej stránke www.svepes.sk, ale aj na ich profile na známej sociálnej sieti Facebook.


Na jeseň sa na hudobnom trhu objaví aj CD kapely Rock reunion. Táto mladá banskobystrická formácia nahráva svoj debut pod producentským dohľadom Peťa Dobríka z kapely MUKATADO.

 

Kapelu tvoria: Miňo Kováč (Billy Hollywood) – spev, Radovan Oravkin (Christopher Van Tastique) – gitara, Dodo Sabov (Joey Bassket) – basová gitara a Andy Debnár (Andie Yllegal) – bicie.

Bližšie info sa o tejto mladej, šikovnej kapele dozviete na ich webovej stránke www.rockreunion.sk, ako aj na ich Facebookovom profile.

 

V druhom polroku vo vydavateľstve PJ RECORDS vyjde dokonca nový album Komornej hudby známeho hudobného skladateľa Jozefa NomülneraVo svojich dielach používa nástroje s obsadením: alt klarinet, flauta, bass klarinet, fagot, lesný roh, anglický roh, timpany, perkusie a sláčikový  orchester. Autora k tvorbe inšpiruje orientálna tematika.

 

Albumy, ktoré vychádzajú v PJ RECORDS, sú rôznorodé, vydavateľstvo plánuje aj spoluprácu s rapermi z hip-hopovej scény.

Hudobné vydavateľstvo PJ RECORDS dáva priestor kapelám, spevákom, speváčkam, takže ak spadáte do týchto kategórii :-), neváhajte a klikajte www.nahravaciestudio.sk.

Autor: Andrea Pivarciova

Foto: Archív


 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky