Novinky

P. Petrik lietal s fenomenálnym Michaelom Jordanom

Košice (06.05.2011) Príbehy o snoch sú vždy chodením po tenkom lane a navyše v šoubiznise často fúka nepríjemný bočný vietor, ktorý dokáže s odvahou, energiou a kreativitou priadne zamávať. Napriek konštatovanému sa Pavol Petrik & Band považujú za ľudí narodenými pod šťastnou hviezdou, pretože ich nový singel Tajný sen sa deň po dni šplhá v hranosti slovenských rádií nahor. Pod kolektívne dielo sa podpísali autor hudby Pavol Petrík, ktorému s textom pomohol jeho starší brat Roman a v refrénoch priložil ruku k spolupráci Miro Jaroš. Producentská pečať patrí Vladovi „Randymu“ Gnepovi.

Skladba Tajný sen odráža túžbu mužskej časti populácie po hodnotách spojených s predstavou o domove s dverami, za ktorými sa začína nový svetadiel. Roman Petrik sa prepracoval k tejto myšlienke počas potuliek rodnými Košicami. Pozícia snov v histórii ľudstva pozná rôzne story a aj preto je P. Petrik rád, že v tomto kontexte patrí medzi šťastnejších jedincov. „Každý z nás má tajné sny a som rád, že môžem povedať: Moje sny sa mi darí postupne si plniť. Keď som hrával aktívne basketbal, chcel som nastupovať v jednom tíme s fenomenálnym Michaelom Jordanom. Ten sen sa mi splnil aspoň do tej miery, že mi otec za veľké peniaze poslal jeho dres a pamätám si, že som po ulici nechodil, ale lietal,“ zaspomínal si s úsmevom Pavol Petrik.

Hoci mal našliapnuté do kadetskej reprezentácie, podľa vlastných slov, aj pod tlakom vlastnej tvrdohlavosti s aktívnym basketbalom skončil a začal sa naplno venovať hudbe. Na slovenskej scéne debutoval s baladou Nádherná, na ktorú nadviazal úspešnými singlami Raz sa dozvieme a Skúšky z lásky. P. Petrik definoval hudbu ako neodmysliteľnú súčasť jeho každodenného života. Hoci sa pri komponovaní necháva inšpirovať množstvom napočúvanej muziky, generálom s posledným slovom veliacim k ofenzíve je u neho srdce. „Jedným z mojich najväčších snov bolo spievať a robiť dobrú hudbu. Ak mojou troškou môžem ovplyvniť emócie poslucháčov, som šťastný a tým pádom viem, že robím niečo dobre. Myslím si, že vďaka rozvážnym krokom sa mi darí presadzovať sa a už teraz sa teším na to, čo nám prinesú najbližšie dni. Singel Tajný sen má svoj vlastný príbeh, ktorý chvíľu ležal v šuplíku, no som rád, že dnes je na svete,“ zdôraznil P. Petrik.

Adrenalín a vášeň spojené so životom hudobníka neopúšťajú P. Petríka ani keď spí. Rozdiel je len v tom, že nestojí pred publikom, ale maturitnou skúšajúcou komisiou. „Pravidelne sa mi sníva, že maturujem alebo som na skúške, ale asi nie som jediný s podobnými snami. Priznám sa, že na druhej strane ma to prekvapuje, lebo moja maturita dopadla dobre a žiadnu negatívnu stopu to na mne nezanechalo. Musím u nejakého odborníka na výklad snov zistiť, čo to znamená,“ smial sa P. Petrik.

 

 

Autor: Imrich Makó
Zdroj: GRAND STUDIO, s.r.o.
Foto: Archív

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky