Predstavujeme

Popcorn Drama pláva v slovenských, českých a švédskych vodách

Do medzinárodných vôd sa rozhodla vplávať kapela Popcorn Drama v česko-slovenskom obsadení, so slovenskými textami a švédskym producentom. Spevák, gitarista a frontman kapely Peter Aristone nám prezradil, že hudobníkov so správnou chémiou hľadal osem rokov a o tom, že sa mu to nakoniec podarilo sa mohli presvedčiť fanúšikovia v priebehu aktuálneho turné 2010: Odysea Dva s IMT Smile, či počas koncertov s Anastaciou v Prahe, Bratislave a Budapešti. „Desať rokov žijem v Čechách, kde som vyštudoval spev na Konzervatóriu Jaroslava Ježka. Celý čas som sa pokúšal dať dokopy kapelu, no podarilo sa mi to až pred dvoma rokmi. Za dôležité považujem, že sa stretli ľudia, ktorí si sadli, s ktorými sa mi dobre hrá a navzájom si rozumieme. Keďže ostatní členovia sú Česi, predstavujem Popcorn Drama ako česko-slovenskú kapelu,“ poznamenal na úvod spevák Peter Aristone.

Popcorn Drama hrá, podľa vlastnej definície na webovej stránke, melodickú hudbu opierajúcu sa o zaujímavé aranžmány a fúzie najrôznejších hudobných štýlov. Jazykovú dilemu vyriešili v kapele rodným jazykom speváka, ktorý je Slovák. Producentskú taktovku drží nad Popcorn Drama Albin Johannson zo Švédska, známy spoluprácou s Roxette, či Arashom. „V hudobných názoroch v kapele sme si sadli s tým, že väčšinu skladieb a textov píšem ja. Aranžmány a produkciu sme si robili v našej réžii, ale keď sa môj manažér Laco Vajdička zoznámil s A. Johannsonom, rozhodol som sa mu zatelefonovať. Dohodli sme sa, že mu pošlem nahrané stopy a keď nám poslal naspäť jeho verziu, nadchlo nás to. Povedali sme si teda, že pokiaľ bude mať ochotu s nami spolupracovať, nebudeme váhať a pôjdeme do toho,“ vysvetľoval P. Aristone.

Česká a slovenská scéna má svoje vlastné zákonitosti a kritéria, ktorými posúva kapely smerom hore alebo dole. Popcorn Drama má však vo svojich prioritách jasno. Na koncertoch ponúkajú energiu a v skladbách zmysel. „Všimol som si, že Česi majú radi slovenčinu a preto v tomto problém nevidím. Keď hráme koncerty, snažíme sa spolupracovať s kapelami, ktoré sú blízke nášmu hudobnému naturelu. V Čechách dominujú predovšetkým speváci – herci pracujúci viac s textom ako s farbou hlasu. Mojou a našou snahou je v prvom rade ponúknuť dobrú hudbu s dobrými textami, ktorým budú ľudia rozumieť,“ zdôraznil P. Aristone.

Novinkou z dielne Popcorn Drama je klip k singlu Vo svetri, ktorý nájdete spolu s ďalšími šiestimi skladbami na promo CD extra Dramatrax 2010. Text napísal Vlado Krausz, skladbu produkoval A. Johannson, réžie sa zhostil Matej Liška a atmosféru ponúklo Hard Rock Café v Prahe. „Ku klipu sme sa postavili s humorom. V piesni sa spieva o tom, že chlapík sa zblázni z dievčaťa, ktorá spí vo svetri a nemyslí na nič iné iba na ňu. Preto som si pozvali pár pekných báb, ktoré tancujú vo svetroch, čo súvisí práve s textom,“ dodal s úsmevom P. Aristone.

text: Imrich Makó
foto: Martin Trenkler

Prečítajte si

Comments are closed.