Predstavujeme

Nocadeň majú nový klip k singlu Umriem pri tvojich nohách

Formácia Nocadeň predstavila svojim fanúšikom pred pár dňami nový videoklip k tretiemu singlu z aktuálneho albumu Ikony (2008). Skladba „Umriem pri tvojich nohách“ sa tak dočkala vizuálneho stvárnenia, o ktoré sa postaral režisér  Jaro „Jaris“ Vaľko.

Nakrúcalo  sa  v „hlavnom meste lásky“ – v Prešove – v starom hangári, ktorý teraz slúži ako sklad hračiek. Samotné prípravy na natáčanie trvali niekoľko hodín: „Keďže je to jednozáberové video, bolo to treba najprv celé poriadne naskúšať , pretože keď sa točila „ostrá“ neprichádzalo do úvahy, aby sa niečo pokazilo, pretože by sa tým mohol zničiť celý záber a celá práca by vyšla navnivoč. Po niekoľkých hodinách skúšok sa pristúpilo k samotnému nahrávaniu. To, čo sa nakoniec objavilo v klipe je druhá „jazda““, prezradil Robo Kopina.

Zároveň dostala skladba „Umriem pri tvojich nohách“ nový šat v podobe remixu, pretože členovia kapely majú v remixoch už dlhší čas záľubu: „Už od vydania nášho prvého albumu sme vždy chceli, aby na naše pesničky vznikali remixy, pretože pre nás je vždy zaujímavé, keď sa naša skladba objaví v inom, ako albumovom aranžmáne,“ povedal Robo.

K niektorým pesničkám vzniklo aj viacero remixov, čo jej aj prípad skladby „Umriem pri tvojich nohách“. Najprv vznikol „shoegazeový“ remix od Isobutana (video), a potom tzv. radio edit, ktorého autorom je Vlado „Randy“ Gnepa.

Ten posledne spomínaný je špecifický v jednej dôležitej veci, o ktorej nám viac povedal Robo Kopina:  „Kým doteraz bolo zvykom poslať remixérom stopy a oni si z nich vybrali to, čo by sa im do ich koncepcie hodilo, v tomto prípade sme do jeho tvorby aktívne prispeli aj my. Keďže v pôvodnej verzii je iba sláčikový orchester, Randy najprv dohral klávesy a naprogramoval bicie. Tým, že pribudol rytmus, zmenil sa dosť výrazne charakter skladby, takže bolo treba, aby sa naspievala nanovo, s novým výrazom. Pribudol aj „štadiónový“ vokál, ktorý v pôvodnej verzii nemal miesto. Keď sa dohrali gitary, tak sa skladba zmixovala a radio edit bol na svete.“

redakciu informovala Miroslava Kuracinová, PR manažérka

Radio edit si môžete vypočuť exkluzívne v profile kapely – www.hudba.sk/nocaden.

Prečítajte si

Comments are closed.