Novinky

Popradčania CITY krstia svoj debut SimpliCity

FRONT ObaluDlho očakávaný album popradskej skupiny City v týchto dňoch vychádza už aj na klasickom CD. Po septembrovom vydaní albumu SimpliCity v elektronických formátoch tak fanúšikovia v distribúcii môžu nájsť aj jeho „hmatateľnú“ podobu. Krst CD prebehne na domovskom pódiu kapely v popradskom Café Razy už v stredu 4. novembra 2009 o 19:00. Krstnými rodičmi budú „slnkáči“ Shina a Dano Salontay, čiže Longital.

Večer sa spočiatku ponesie v komornejšej atmosfére poloakustického programu „Silent city“, ktorý sa po unplugged vstupe priateľov z Longital prehupne do rockovej časti s názvom „Hlasné city“. Okrem vydavateľa, ktorým je piešťanská Agentúra Duna, sa na distribúcii a promo k albumu SimpliCity bude podieľať Slnko Records a rakúska spoločnosť REBEAT. Album sa teda bude dať kúpiť v klasických kamenných obchodoch aj na internete, vrátane MP3 verzie dostupnej na portáloch iTunes, eMusic, Mediamarkt, a podobne.

Hudba skupiny City sa síce od produkcie Longital žánrovo líši, spoločné však majú to, *“že pokiaľ je človek nastavený na jej počúvanie, má z nej veľmi osobný zážitok a ten potom môže komunikovať ďalej“* – objasňuje spevák a textár kapely Martin Lačný. Ľudia, ktorí ich muziku ešte nepoznajú, by teda nemali očakávať jednoduchý pop, či skladby určené pre strednoprúdové rádiá. *“Naša muzika by sa dala označiť ako melodický neo-classic rock, teda rockové tešenie, postavené na klasických základoch s rôznymi novými prvkami, ktorých nánosy vznikajú vďaka širokému žánrovému spektru muziky, ktorú počúvame“* – dodáva Martin.

Ako taká hudba vzniká? *“Nikdy to nebolo cielené s tým, že si sadnem ku gitare a na počkanie musím niečo zložiť, alebo si poviem, že musí niečo prísť. Stále to vychádza z nejakého nepoznaného, neriadeného záujmu, ako napríklad pri „jamovaní“* – vysvetľuje autor väčšiny pesničiek Igor Cpin.

Fanúšikovia sa teda môžu tešiť na nefalšované City naživo v centre mesta Poprad, aj doma, pri ochutnávaní CD SimpliCity.

interview s kapelou CITY si môžete prečítať tu.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky