Novinky

Polemic nahral spoločnú skladbu s Kukom

Skupina Polemic kompletizuje v týchto dňoch nový album. Bude na ňom aj netradičné dueto so spevákom Kukom z Horkýže Slíže, ba dokonca aj spoločná skladba Polemicu a AMO. Napriek tomu, že skupina Polemic funguje už viac ako dve desaťročia, únavu materiálu na nej vôbec nepoznať. Dokonca je o ňu stále väčší záujem – rok 2009 bol zatiaľ najúspešnejší v jej kariére, keď odohrala rekordný počet 117 riadnych koncertov.

Tento rok sa črtá podobne, do repertoáru skupiny navyše pribudnú celkom nové pesničky.  Polemic v tomto období  finalizuje práce na albume, ktorý vychádza 17. mája. Von zatiaľ prenikla nečakaná správa –  na nosiči sa bude nachádzať aj unikátne dueto skupiny Polemic s Kukom, spevákom Horkýže Slíže.

Nie je to náhoda, tieto dve partičky sa totiž veľmi dobre poznajú.

„Boli sme na šnúre so Slížmi pred dvoma rokmi a ako kapely sme sa naozaj zblížili,“ vysvetľuje spevák Bejzo. „Kuko dokonca zvykol na festivaloch vybehnúť na pódium, keď sme hrali a zaspieval si s nami  pesničku Slnko v sieti.  Naši dychári zas podporili Slíže.“

Obidve skupiny sa však neuspokojili s veselými koncertnými zážitkami a spojili svoje sily aj v štúdiu. „Zložili sme čisto punkrockovú skladbu a premýšľali nad tým, kto by ju mal spievať. Tip padol logicky na Kuka, dokonca si ku skladbe napísal aj vlastný text. Je to typická „slížacká“ sranda, z čoho máme radosť. Je to parádna vec,“ netají Bejzo radosť zo spolupráce. Skladba bude mať názov Dobshinsky.

Dueto s Kukom však nebude jediná rarita na novom albume Polemicov – páni si k spolupráci prizvali aj členov hip-hopovej skupiny AMO.  „Komunikujeme spolu už dávnejšie, no buď sa oni venovali iným projektom alebo sme my nechystali  album. Teraz sa naše cesty konečne stretli a spoločná skladba naozaj vznikla.“

Nová veľká platňa skupiny Polemic bude mať názov Horúce časy, pilotný singel z nej  sa v rádiách objaví už v priebehu apríla.

redakciu informovala Eva Bacigalová, PR manažérka

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky