Novinky

Pitch Bender a Sisa Fehérová natáča nový album Peace in Emergency

Pražská soul-alternatívna kapela Pitch Bender v čele so slovenskou speváčkou Sisou Fehérovou sa chystá natočiť svoj druhý album! Po prvom albume z roku 2010 Virginology sa posunula k väčšej multižánrovosti, vyzbrojila sa vynikajúcimi inštrumentalistami, a zahrala si napríklad ako support pred americkým pianistom Robertom Glasper, Paris Combo či Smoove and Turrell. Na dvojalbume Peace in Emergency zaznejú energické skladby zasahujúce do rôznorodých žánrov prepojených ojedinelým zvukom tejto šesťčlennej formácie. Na pripravovanej doske bude hosťovať aj rapper JeN Hovorka v nadväznosti na spoluprácu so Sisou Fehérovou a ich úspešný singel s videoklipom All Over Again, alebo tiež gospelový zbor Maranatha Gospel Choir.
K realizácii albumu Pitch Bender vytvoril na známom serveri hithit.com zbierku, na ktorom môžete do 15.5. kapele pomôcť predkúpením si vznikajúceho CD, trička, placky či „skitu“ (špeciálne zložená minútová skladba, napr. zvonenie na telefón), alebo koncert. Realizáciu nahrávania albumu si vzal pod krídla Filip Jelínek, skladateľ a producent kapely Dan Bárta & Illustratosphere .

Najbližšie koncerty Pitch Bender si môžete vypočuť v Jihlave 10. Mája v klube Diod (feat. JeN Hovorka), 16.5. v Chebe na Fler Markete, alebo vo Future v Prahe 18.6., kde pokrstí prvý singel z vychádzajúcej dosky.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky