Novinky

Paul Project vytiahol Miu z dna ulice na „červený koberec“

Z dna ulice hviezdou! Napriek tomu, že osud Mii nedaroval nič zadarmo, dnes platí staré známe koniec dobrý – všetko dobré. Reč však nie je o žiadnej herečke, ani modelke.

Príbeh s happy endom zariadil Paul Project. Keď sa pripravoval videoklip k singlu Love is gone, obsadil do hlavnej úlohy práve Miu. Pôvodne tanečnú skladbu oprášil Pavol Petrik po troch rokoch, kedy sa pri brnkaní na klavíri vrátil k starému textu. Z improvizácie vznikla hudobne, aj pocitovo úplne nová pieseň. Jej atmosféru chcel vystihnúť čierno-bielym komorným videom a hoci Mia dovtedy nemala s natáčaním žiadne skúsenosti, pred kamerou zažiarila od prvého momentu. „Mia je mačka, ktorú ako malé mačiatko s nejasným osudom našla moja priateľka na ulici. Keďže sa nad ňou zľutovala, vzala ju domov a to, ako si užíva prepych, uvidia všetci v klipe,“ smial sa Pavol Petrik.

Talentovaný Košičan si svoj tvorivý život nevie predstaviť bez klavíra, preto nemohol chýbať ani v jeho novom klipe. Pôvodne malo ísť iba o scénu natočenú za pár desiatok minút, ale nakoniec si pri ňom posedel dlhšie. Ako dodal, hrať na 100-ročnom nástroji sa mu nepodarí každý deň a o to viac si tento zážitok vychutnával. „Najskôr sme iba chceli natočiť pár záberov, ako hrám. Keď mi  povedali, že klavír má viac ako 100 rokov, musel som si na ňom zahrať. Keďže Mia má asi rovnaký hudobný vkus ako ja, vyskočila ku mne. Vtedy vznikol nápad, že by mohla v klipe účinkovať aj ona.. “ pokračoval v dobrej nálade P. Petrik.

http://youtu.be/M-_9cyDEOdk

Singlom Love is gone síce otvoril P. Petrik ďalšiu hudobnú kapitolu, no filozofiu Paul Projectu nechal nedotknutú, pretože opäť ponúkol priestor realizovať sa mladým filmárom. Réžiu mal pod palcom Monthy Cynic a kameru obsluhoval Jakub Bača, s ktorým prvýkrát spolupracoval počas natáčania videa k Rytmusovej skladbe AKM.  „Vždy som hovoril, že Paul Project nie je iba o mne, ale dvere ma u mňa otvorené každý, kto má blízko k hudbe, či iným formám umenia. Celý scenár ku klipu spracovala moja priateľka Iwka Šestáková. Išlo jej to veľmi dobre a musím sa priznať, že sme si to všetci užívali. Príbeh je o nešťastnej láske a mačke, ktorá aj napriek tomu, že je čierna reprezentuje vernosť.“ dodal  P. Petrik.

zdroj: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky