NovinkyKam na koncert?

Koncert roka: Bob Dylan vystúpi v júni v Košiciach

Legendárny pesničkár Bob Dylan pokračuje v „nekonečnom“ Never Ending Tour a po štyroch rokoch sa vracia na Slovensko. So svojou kapelou vystúpi 27. júna v košickej Steel Aréne. Na hudobnej scéne sa pohybuje viac ako päťdesiat rokov, vydal tridsaťpäť štúdiových albumov a svojim skladateľským rukopisom navždy zmenil tvár rock´n´rollu.

„Potvrdiť takú legendu akou je Bob Dylan je snom každého promotéra. Pracovať na jeho koncerte sme začali už minulý rok a sme radi, že sa Bob Dylan predstaví práve v Košiciach. Pre fanúšikov hudby pôjde o jeden z najdôležitejších koncertov tohto roka,“ uviedol Michal Očovan z agentúry Vagaboond.com, ktorá koncert organizuje.

Kým hudobne sa americký pesničkár pohybuje na poli bluesu, folku, popu, jazzu, swingu, gospelu a rockabilly, jeho najväčšou zbraňou sú slová. „Rock´n´roll mi nikdy nestačil. Mal v sebe chytľavé frázy a provokatívne  rytmy, ale tie skladby neboli seriózne ani nereflektovali skutočný život. Keď som začal s folkom, vedel som, že je to pravé, seriózne a skutočné. Tie piesne sú plné beznádeje, smútku, víťazstva, viery v niečo nadpozemské a majú hlbší zmysel,“ priznal v jednom rozhovore.

Zatiaľ čo sa iní snažili o hity, Dylan skladal hymny, ktoré prijali celé generácie. Blowin´ In The Wind, Masters Of War, Like A Rolling Stone, Knockin´ On Heavens Door, Lay Lady Lay, Mr. Tambourine, Just Like A Woman, All Along The Watchtower, Hurricane, Make You Feel My Love, I Shall Be Released, Tangled Up In Blue sú len niektoré z nich.

Za svoje nahrávky získal ceny Grammy, Zlatý glóbus, Cenu akadémie, bol uvedený do Rock´n´rollovej siene slávy, či Nashville Songwriters Hall of Fame a Songwriters Hall of Fame. Dostal medailu za mier prezidenta Spojených štátov amerických. Časopis Rolling Stone zaradil Dylanovu skladbu Like A Rolling Stone na prvé miesto v zozname 500 najlepších skladieb všetkých čias. V zozname 500 najlepších albumov toho istého časopisu má desať svojich nahrávok, dva z nich v prvej desiatke. V roku 2011 ho tento prestížny americký magazín zaradil v zozname 100 najväčších umelcov všetkých čias na druhé miesto po Beatles.

Lístky na koncert sú už v predpredaji na stránke Vagaboond.com a v sieti Ticketportal.

text: Edo Kopček
foto: archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky