Novinky

PARA MÁ NOVÝ KLIP A CHYSTÁ SIEDMY ALBUM

Skupina Para sa po úspešnom jesennom turné a vydaní dvojsinglovej platne opäť pripomína s novým videoklipom. Po vrelo prijatej pesničke Linda tentokrát vizuál dostáva aj druhá, titulná skladba z vinylu Žiadne slová, iba činy. Bratislavská kapela novým videosinglom potvrdzuje prípravy svojho siedmeho štúdiového albumu.

Para je na scéne už viac ako 21 rokov. Za ten čas si vybudovala reputáciu výbornej koncertnej kapely, ktorá svojou hudbou reaguje na spoločenské dianie na Slovensku a prináša silné odkazy nielen vo forme textov, ale aj ráznych postojov a činov. V tomto smere nesie nová pesnička Žiadne slová, iba činy charakteristickú “parácku” pečať.

Para – Žiadne slová, iba činy:

“Je to burcujúca skladba. Nereagovali sme však na nič konkrétne, ale boli by sme radi, keby sa ľudia trochu uvedomili. Sami sebe hovoríme, aby sme neboli negativistickí. Je to jednoduché – ľudia, zobuďte sa,” povedal spevák Lasky o novom singli v jesennom rozhovore pre Aktuality.sk. Basgitarista Matúš Vallo ho dopĺňa: “Nešlo nám o nejakú obrovskú angažovanosť, ale náš životný pocit a únava zo spoločenskej reality tam je.”

01 Para - Jana HolickovaAutorom nočného vizuálu k singlu Žiadne slová, iba činy je opäť obľúbený tím na čele s režisérom, filmárom a fotografom Viktorom Cickom. O strih sa postaral dlhoročný kamarát kapely a jej bývalý gitarista Matej Starkov. Po zverejnení videa sa kapela plánuje naplno venovať tvorbe svojho siedmeho štúdiového albumu.

Nový klip zakončuje jeden z doteraz najaktívnejších a najlepších rokov Pary. Vyčnieva z neho extatický koncert s niekoľkotisícovým spievajúcim publikom na Grape festivale, úspešný singel Linda a zaplnené kluby na turné. Vrchol roka prišiel na jeho konci na vianočnom koncerte pri príležitosti dvanástych narodenín Rádia_FM, kde si Para pozvala na pódium ženu, ktorá prežila holokaust – Lýdiu Piovarcsyovú.

“Jej svedectvo venované tým, ktorí sú ochotní počúvať, je jedným z najdôležitejších momentov, ktoré sme ako skupina zažili,” uzavrel Matúš Vallo.

VIAC INFORMÁCIÍ

Para na Facebooku: https://www.facebook.com/PARA.Brutalna.Zostava/

zdroj: Alexander Čerevka

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky