Novinky

Papyllon je späť a maká na novom albume. Vypočujte si ochutnávku Crazy for You

Slovenská kapela Papyllon predstavuje nový singel Crazy For You. Vycibreným štadiónovým zvukom s chytľavým refrénom, nekompromisným gitarovým sólom a neodmysliteľným charizmatickým vokálom frontmana Bohuša Hajducha sa prešovská pätica fanúšikom pripomína po takmer dvoch rokoch.

Crazy For You je produkčne jednou z naj prešpekulovanejších skladieb, ktorou Papyllon avizujú pripravovaný album. Výsledná podoba vehementných gitarovo-synťákových pozadí je výsledkom spolupráce s Adriánom Líškom (Ema Drobná, Peter Lipa), ktorý sa producentsky podieľal už na singloch All The Time a What About Tonight vydaných v roku 2020. Práca na skladbe zabrala takmer štyri roky, “extra čas” jej zabezpečila predovšetkým pandémia, na pozadí ktorej si dala kapela s vydávaním prestávku. 

„Skladba opisuje hlbokú a všetko pohlcujúcu toxickú vášeň, či už vo vzťahu k niekomu, alebo niečomu“, Opisuje Hajduch ideu tracku, ktorý by sa na prvý pohľad mohol zdať ako typický lovesong. „Táto vášeň či závislosť však nemusí mať len romantickú formu. Môže ísť o toxicitu vo vzťahu k sociálnym sieťam, k práci či návykovým látkam, môže ísť o attention seeking… Všetko toto nás z dlhodobého hľadiska ničí a občas sa kvôli tomu meníme na bláznov“. 

Papyllon má v najbližšom období v pláne výdatne tvoriť a vydávať, ale tiež odohrať čo najviac koncertov vrátane festivalov, čím chce fanúšikom kompenzovať odmlku uplynulých dvoch rokov. Oficiálna premiéra videoklipu k piesni Crazy For You z produkčnej dielne kolektívu Cool Right je plánovaná na začiatok apríla, žánrovo a emočne pestrý album, ako sľubujú samotní členovia kapely, vyjde pravdepodobne na jeseň roka 2023.

Kapela Papyllon vznikla v roku 2010 a patrí k stabilným pilierom prešovskej hudobnej scény. Zatiaľ posledný dlhohrajúci album s eponymným názvom Papyllon vyšiel v roku 2017, pozornosť si vtedy získal najmä výrazný singel Seventeen, baby. Pätica má za sebou úspešné dobrodružné turné po východnej Európe a Pobaltí, no v minulosti sa koncertne predstavila aj na festivaloch Rock for People, Grape, Sharpe či Bush. Zostavu tvorí okrem Bohuša Hajducha bubeník Lukáš Lacko, basák Jakub Pastorák, gitarista Juraj Šoltis a gitarista a producent Richard Rác, ktorý len pred týždňom vydal premiérový sólový album Super Magic Sorcerer Of Magic.

zdroj: Matej Kráľ, tlačová správa
foto: Jakub Brehuv

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky